За даними видання, рушники з російськими триколорами, орденами, прицілами, літаками і шевронами "вежливыми людьми" з'явилися на полицях гіпермаркетів напередодні 23 лютого і коштують 1 рубль 99 копійок (трохи менше долара).
Фото: facebook.com/pavel.kurza
"Купували російську тканину для цих рушників. Відшили. Ні в кого не виникало питань до принту. Ніхто не дзвонив, не уточнював", - зазначила фахівець зі збуту Тетяна.
Вона каже, що на підприємстві не знали, що означає термін "вежливые люди".
"Чому з'явилися ці рушники, мені складно пояснити. Звичайно, тепер відреагуємо. Рушники в магазини більше поставлятися не будуть, а ті, що є, будуть повертатися. Ми про це подбаємо", - додала вона.
Спеціаліст підрозділу невиробничих товарів Гіппо спочатку впевнено заявляє, що під "вежливыми людьми" працівники мережі мають на увазі "те ж, що і всі інші люди".
Фото: euroradio.fm
"Це, скоріше, питання не до нас, а до постачальника. У нас найширший асортимент. Перевірити кожну номенклатуру неможливо. Якщо у покупців є питання, нехай звертаються офіційно. Ми розглянемо", - пояснила вона.
Видання уточнило, що через кілька хвилин до редакції Еврорадио передзвонив чоловік, який представився директором компанії БелВіллесден (Гіппо - її торгова марка).
"Він цікавиться, що Єврорадіо має проти Росії, Білорусі, Володимира Путіна, Олександра Лукашенка і словосполучення "вежливые люди" на рушниках", - наголошується в повідомленні.
За його словами, тканина для рушників закуплена в російському Іваново і має всі необхідні сертифікати якості, а оскільки "вежливыми людьми" називаються підрозділи російських збройних сил і в Росії такі рушники вільно продаються, то і в Білорусі ними торгувати цілком прийнятно.
"Почувши, що Росія і Білорусь - різні держави і що Білорусь досі офіційно не визнала Крим російським, він здивувався і заявим, що" просто хотів мужиків привітати з 23 лютого", - уточнюється в повідомленні.
27 січня 2019 року в Сімферополі тимчасового окупованого Криму облили червоною фарбою бронзовий пам'ятник "вежливым людям".