"У правилах немає жодного пункту, який стосується громадянської позиції учасника відбору, його гастролей в РФ, професійних або сімейних зв'язків. За 4 роки необхідність внесення такого пункту не ставилася", - сказано в заяві.
Однак при спробі врегулювати цей момент, тобто внести в правила проведення нацвідбору необхідність перевірки громадянської позиції, на думку СТБ, виникає три питання: якою має бути процедура перевірки артистів, чи відповідає вона демократичним підходам, хто це буде робити.
Організатор нацвідбору заявив, що під час нацвідбору ставив артистам політичні питання, тому що "не має права закривати очі на гучні обговорення в соціальних мережах і заяви самих артистів".
"Йдеться не про перевірку на патріотизм, а про реакцію на запит громадськості", - йдеться в заяві.
"Так, це болючі питання, але їх потрібно було озвучити, щоб надати кожному артистові можливість висловитися перед глядачем", - додали в СТБ.
Правила проведення нацвідбору прописані в угоді між телеканалом СТБ і НГТУ, і затверджені НГТУ.
Раніше UA:Перший заявив, що ВАТ Національна громадська телерадіокомпанія України і співачка MARUV, яка перемогла в національному відборі на Євробачення-2019, не дійшли згоди щодо умов договору, тому співачка не буде представляти Україну на конкурсі.
Глава правління НГТУ Зураб Аласанія пояснив, що саме пункти про російські гастролі та політичні висловлювання учасників конкурсу викликали розбіжності між MARUV і UA:Перший.
Сама MARUV заявила, що в договір з ВАТ Національна громадська телерадіокомпанія України були внесені пункти, згідно з якими вона нібито повинна була "виступати з гаслами" політичного характеру.