В міській раді відбулося засідання комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища Полтави. На засіданні розглянули звернення щодо зміни назви трьох геонімів на честь загиблих військовослужбовців та звернення про облаштування муралу «Світанок незламності» на фасаді загальноосвітньої школи № 30. Про це відомо з відеотрансляції.
Голова комісії Валерій Пархоменко повідомив, що начальник Полтавської ОВА своїм розпорядженням підсумував перейменування вулиць громади відповідного законодавчої процедури. Однак закон «Про місцеве самоврядування» дозволяє депутатам міськради на сесії ухвалювати рішення щодо змін назв геонімів. Тому комісія розглянула та підтримала наступні звернення.
1. Перейменування провулка Крутий, що в мікрорайоні Юрівка, на честь полеглого воїна Сергія Іваненка. Захисник навчався в ЗОШ № 18 та закінчив Полтавську державну аграрну академію, за освітою — ветеринар. Професійно займався бігом. Добровольцем став на захист Батьківщини на початку повномасштабного російського вторгнення. Мав військове звання молодший сержант, командир стрілецького відділення 116-ї окремої бригади територіальної оборони. 41-річний Сергій Іваненко загинув виконуючи бойове завдання 10 листопада 2023 року. Це відбувся біля міста Авдіївка Покровського району на Донеччині. Посмертно воїн нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
Сергій Іваненко2. Зміна назви провулка Академіка Пасічника, теж в мікрорайоні Юрівка, на честь загиблого воїна Володимира Черниша. Цей провулок перейменували з Тімірязєва на Академіка Пасічника у січні цього року за рішенням сесії міськради. На комісії розповіли, що саме на цьому провулку до мобілізації проживав Володимир Черниш. Тому провулок Академіка Пасічника перейменують на честь військовослужбовця, а одну з вулиць нового 57-го мікрорайону (Лазурний) назвуть на честь Академіка Митрофана Пасічника (зі зазначенням ім’я науковця).
Володимир Черниш народився в Полтаві, навчався у школі № 18 та в Національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Мав звання майстра спорту, багаторазовий переможець українських та закордонних змагань. Останні роки працював менеджером в команді Red Bull. Став до лав ЗСУ у лютому 2022 року. Спочатку боронив Україну у складі 116-ї окремої бригади територіальної оборони, а у 2023-му перевівся до 3-ї окремої штурмової бригади. 41-річний воїн загинув торік 10 вересня в районі міста Бахмут Донецької області. Поховали Володимира Черниша на кладовищі у селі Затурине. Батько воїна Віктор Черниш очолював спортивно-технічний комплекс «Лтава» близько 30 років. Торік у грудні цей комплекс перейменували на честь Володимира Черниша.
Володимир Черниш3. Перейменування провулка Мясоєдова в Полтаві на честь Ігоря Щербака (зі зміною статусу геоніму — вулиця). При цьому в місті лишиться назва іншої вулиці — Мясоєдова.
Ігор Щербак проживав у Полтаві. Приєднався до лав ЗСУ в березні 2022 року. Мав звання лейтенант, командир мінометної батареї 3-го аеромобільного батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади. 29-річний воїн загинув 19 лютого минулого року біля села Берхівка Бахмутського району Донецької області.
Ігор Щербак4. Також комісія підтримала звернення адміністрації Полтавської ЗОШ № 30 щодо влаштування на фасаді навчального закладу стінопису «Світанок незламності». Мурал планують намалювати над головним входом у школу: виконання робіт за рахунок навчального закладу.
Окрім цього, на засіданні представниця управління з питань містобудування та архітектури повідомила, що до кінця цього року в Єдиний держреєстр адрес внесуть всі вулиці Полтавської громади, що позначені на картах та верифікують їх. Тому комісія з питань перейменувань елементів міського середовища, має розглянути й узгодити перелік неіснуючих вулиць та провулків громади, зокрема старостатів, для їх вилучення зі словників держреєстру речових прав.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»