Якщо компанії захочуть працювати у Полтаві, вони мають виконати низку вимог: зареєструвати свої філії у місті, створити платні парковки, надавати щомісячні звіти своєї роботи
Сьогодні відбулася чергова сесія Полтавської міської ради. Крім інших питань депутати затвердили текст меморандуму з операторами електросамокатів: ТОВ «Рухукр» (бренд Rooh), «Мама Інвест» (бренд Pulse) та «Болт Оперейшнс Україна» (бренд Bolt).
Повний оновлений текст меморандуму, , який розробили депутат Вадим Ямщиков та заступниця міського голови Ольга Величко, можна прочитати тут.
Це питання турбувало депутатів Дениса Поліщука і Євгена Диканя. Їхні аргументи — «чужі» компанії заробляють кошти, а міський бюджет від них не поповнюється. Тому власників попросили створити філії та зареєструвати їх у Полтаві, щоб якісь кошти «капали» до міського бюджету.
Інспекція із благоустрою поскаржилася на те, що самокати паркують де завгодно — посередині тротуару, на проїжджій частині, перед входом у супермаркет. Тому депутати передбачають визначити місця для самокатів, куди їх ставити. Причому буде обмежена можливість завершення поїздки для користувачів у попередньо погоджених зонах. За порушення самокати забиратимуть на штрафмайданчик.
Місця для паркування будуть визначатися як малі архітектурні форми і розраховуватиметься вартість, скільки компанії мають платити оренди за користування комунальною землею.
Пропонується типовий ідентифікаційний номер електросамоката наносити вертикально на трубу керма електросамоката світлоповертальними матеріалами шрифтом Helvetica. Номер складатиметься з однієї літери та трьох-чотирьох цифр.
Також мають бути встановлені вікові обмеження для користувачів прокату — з 18 років.
Оператори мають надавати відповіді на звернення та скарги, пов’язані з наданням послуг прокату електросамокатів та функціонуванням їх сервісів, які надійшли до виконавчих органів Полтавської міської ради. Служби підтримки оператора надають відповіді на звернення та скарги на електронну пошту виконавчих органів Полтавської міської ради.
Операторам сервісів прокату рекомендується забезпечити медичне страхування та страхування відповідальності кожного користувача електросамоката за шкоду, завдану ним при користуванні електросамокатом майну третіх осіб, зі страховим покриттям сумарно не менше 100 000 гривень.
Оператори щоквартально мають передавати такі уніфіковані деперсоналізовані дані про роботу своїх сервісів до КО «Інститут розвитку міста»:
Місто хоче бачити повну статистику, що роблять оператори, і розуміти, скільки на цьому можна отримати. Вимоги у меморандумі мають рекомендаційний характер, але у випадку відмови, комісія із МАФів може відмовити у наданні дозволу на роботу у Полтаві.
Окремою правкою депутата Едуарда Волкова було запропоновано компаніям-операторам прокату обмежити роботу електросамокатів під час комендантської години.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»