Авторизация

МОЗ: початок реформування системи проведення МСЕК

МОЗ: початок реформування системи проведення МСЕК
Сьогодні Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров'я щодо реформування системи проведення медико-соціальної експертизи. Відповідно до зазначеного рішення МОЗ спільно з Міністерством соціальної політики до 1 квітня подадуть на схвалення Уряду план заходів щодо реформування МСЕК.
Зазначений план передбачатиме шляхи формування нових маршрутів пацієнтів з обмеженнями повсякденного функціонування, які б забезпечили отримання медичних та соціальних послуг з моменту виникнення потреб в них, незалежно від отриманого статусу, а також забезпечення прозорості адміністративних та інших процесів, у тому числі шляхом впровадження ІТ-інструментів.
Одним з інструментів, що сприятиме детінізації роботи під час проведення медико-соціальної експертизи, стане запровадження на практиці прозорої процедури встановлення інвалідності на основі єдиних принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ). В Україні зазначену класифікацію було введено у квітні 2022 року, шляхом затвердження Національного класифікатора 030:2022 «Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я» (наказ Мінекономіки від 09.04.2022 № 810-22).
Реформування служби медико-соціальної експертизи потребує внесення змін до 19 законів України, 39 постанов Уряду та 40 наказів різних міністерств та документів інших органів влади, а також повноцінне впровадження системи оцінки функціонування, життєдіяльності та здоров’я за МКФ лікарями, мультидисциплінарними реабілітаційними командами. З метою уникнення ризиків, які можуть виникнути за реформи медико-соціальної експертизи, сьогодні прийнято рішення, що фінансування МСЕК у 2023 р. — під час перехідного періоду — відбуватиметься коштом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я.
Відповідною постановою КМУ спрямував понад 383 млн грн субвенції на оплату поточних видатків МСЕК з 1 січня по 31 грудня 2023 р.
При цьому паралельно триватиме робота з впровадження оновленої системи реабілітації у сфері охорони здоров'я, перегляд порядків проведення спецекспертиз, передача непрофільних функцій МСЕК, впровадження нових цифрових інструментів для автоматизації та прозорості процесів тощо.
«Системна робота з реформування порядку встановлення інвалідності триває, наразі в Україні затверджено МКФ як національний класифікатор, підготовлено фахівців та навчально-методичні матеріали щодо використання МКФ у практиці, запроваджено роботу мультидисциплінарних реабілітаційних команд, відходимо від радянського підходу опіки над особами з інвалідністю до забезпечення дієвих інструментів адаптації таких людей до життя в суспільстві. Фокус на запровадження електронних інструментів, своєю чергою, має допомогти позбавитись і корупційної складової, що довгий час супроводжувала роботу МСЕКів», — підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.Новые статьи:


Сьогодні Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров'я щодо реформування системи пров …" >МОЗ: початок реформування системи проведення МСЕК

Также интересно посмотреть:


Сьогодні Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров'я щодо реформування системи пров …" >МОЗ: початок реформування системи проведення МСЕК
У лікарнях, розташованих на віддалених від зони бойових дій територіях, планові операції проводяться, але відкладаються …" >Очільник МОЗ моніторить заповненість хірургічних ліжок на віддалених від бойових дій територіях: деталі
Хімієтерапевтичне лікування для онкохворих – безоплатне. Медичну допомогу оплачує Національна служба здоров’ …" >Чи безоплатне для онкохворих хімієтерапевтичне лікування?
При тривалому розвитку втрати сил, втоми та порушення сну, можливо існує необхідність в психологічній підтримці. Постійн …" >НСЗУ: чи можна звертатися до сімейного лікаря з ознаками депресії?
Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 грудня 2022 року № 2311 затверджено у новій редакції порядок …" >Початок роботи електронного реєстру відповідальних за введення в обіг медичних виробівРазместить пресс-релиз

Рубрикатор


Новости медициныМероприятияИнтересные фактыНовости порталаБлог

СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ

31 Января
38
Препараты Цинка – отличная добавка для поддержания организма
in
Здоровый образ жизни

25 Января
75
Холецистит — что это и как возникает, симптомы, лечение
in
Пищеварительная система

13 Января
134
Телевизор на стену в детскую: подобрать оптимальную модель со Smart-TV
in
Полезное

09 Января
109
Пієлонефрит хронічний
in
Урология

02 Января
170
Як обрати клініку для лікування онкологічних захворювань
in
Лечение за рубежом
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ

01 Февраля, 2023
18
Субдуральна гематома: основні симптоми крововиливу в мозок
in
Неврология

31 Января, 2023
29
Основні симптоми розсіяного склерозу
in
Неврология

29 Января, 2023
31
Мікоплазмена пневмонія: основні симптоми бактеріальної інфекції
in
Инфекционные заболевания

29 Января, 2023
38
Гіпогонадизм: основні симптоми дефіциту статевих гормонів
in
Эндокринология

28 Января, 2023
52
Гепатоцелюлярна карцинома: основні симптоми раку печінки
in
Онкология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ

01 Февраля, 2023
32
МОЗ: початок реформування системи проведення МСЕК

01 Февраля, 2023
26
МОЗ: початок реформування системи проведення МСЕК

31 Января, 2023
66
Очільник МОЗ моніторить заповненість хірургічних ліжок на віддалених від бойових дій територіях: деталі

30 Января, 2023
92
Чи безоплатне для онкохворих хімієтерапевтичне лікування?

29 Января, 2023
164
НСЗУ: чи можна звертатися до сімейного лікаря з ознаками депресії?
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ

29 Сентября, 2022
702
Грантовий конкурс для громад "Сади для Перемоги"
in
Мероприятия

19 Сентября, 2022
1051
24 листопада в Pochayna Event Hall відбудеться міжнародний форум, Esthetic Beauty Forum
in
Мероприятия

13 Сентября, 2022
705
Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я і довголіття-2022 з 27 по 30 вересня 2022 року у Київському Палаці спорту
in
Мероприятия

08 Сентября, 2022
1142
XX міжнародна стоматологічна виставка «Дентал-Україна» та XX міжнародний стоматологічний Форум 26-28 жовтня 2022 року, Львівський палац мистецтв
in
Мероприятия

31 Января, 2022
1836
Приглашаем посетить выставку Здоровье и долголетие-2022 14-16 апреля 2022 года в Киевском Доме КИНО
in
Мероприятия
Посмотреть все...
рейтинг: 
Оставить комментарий
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: {related-news}
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Авторизация через
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Оцените работу движка