Авторизация

Кого віднині можуть відстороняти від роботи за відсутність COVID-вакцинації?

Кого віднині можуть відстороняти від роботи за відсутність COVID-вакцинації?
Від сьогодні, 9 грудня, нещеплених проти COVID-19 держслужбовців та соцпрацівників почнуть відстороняти від роботи. Але люди, які мають принаймні одне щеплення, можуть продовжувати працювати.

Так у четвер набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2393 від 1 листопада 2021 року. У ньому розширили перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково вакцинуватися проти коронавірусу.
Окрім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, обов’язковій COVID-вакцинації на період дії карантину підлягають співробітники:
підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.
Якщо співробітник не має документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, його відсторонять від роботи без збереження заробітної плати.
Якщо людина не хоче робити щеплення або ухиляється від цього обов'язку, то керівник повинен проінформувати його про правові наслідки таких дій та відсторонити від виконання професійних обов’язків.
У МОЗ наголошують: контролювати, аби до роботи допускалися тільки ті працівники, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, повинні керівники підприємств. Якщо під час перевірки виявиться, що на підприємстві працюють люди, які ухиляються або відмовляються від щеплення, то повинен бути складений акт про порушення правил карантину.
Відповідальність за порушення несе керівник підприємства. Штраф становитиме від 34 тисяч гривень.
“Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють”, – йдеться в повідомленні відомства.
У МОЗ зауважили, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього немає правових підстав.
Як тільки людина отримала принаймні одне щеплення проти COVID-19, вона може повернутися до роботи.
рейтинг: 
Оставить комментарий
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Авторизация через
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Оцените работу движка