Авторизация

У Фонді соціального страхування розповіли про особливості е-лікарняного

У Фонді соціального страхування розповіли про особливості е-лікарняного
У Фонді соцстрахування розповіли, з чого складається номер е-лікарняного, та як його елементи можуть допомогти в призначенні допомоги.
З початку впровадження в Україні електронних лікарняних їх вигляд набув значних змін – збільшився доступний для перегляду обсяг інформації, з’явились додаткові позначки й змінились різновиди статусів. А розмір унікального номера е-лікарняного, який раніше складався з 12 знаків, не лише збільшився до 19, починаючи з жовтня, але й продовжує рости.
Про це йдеться у повідомленні Фонду соціального страхування (ФСС). Де детально розповіли, з чого складається номер е-лікарняного, та як його елементи можуть допомогти в призначенні допомоги:
Номер електронного лікарняного – це унікальний номер, який ніколи не повторюється. Він відрізняється від номера медичного висновку, на підставі якого сформується лікарняний, та надійде працівнику в повідомленні від Пенсійного фонду (якщо в його особистому кабінеті вказано контактний номер телефону).
Раніше номер е-лікарняного складався з двох частин: 10 знаків порядкового номера та номеру версії після дефісу. Однак у жовтні до структури номеру додали ще одну частину – номер випадку непрацездатності. Це зробили, аби різні лікарняні, які складають один страховий випадок, було легше ідентифікувати.
Унікальний номер листка непрацездатності генерується у такому форматі: номер випадку непрацездатності - порядковий номер листка непрацездатності - номер його версії:
Номер випадку непрацездатності. Цей номер буде збігатися для всіх лікарняних, сформованих у межах одного страхового випадку. Він допоможе визначити, є е-лікарняний первинним чи продовженням.
Порядковий номер листка непрацездатності. Основна частина номеру е-лікарняного, яка відрізняється в кожному листку непрацездатності.
Номер версії. Позначається цифрою "1" при створенні нового листка та при створенні листка як продовження. Номер збільшується за порядком ("2", "3" та далі) при внесенні кожної зміни до листка непрацездатності на підставі медичного висновку – наприклад, якщо е-лікарняний закриють раніше передбаченого строку у зв’язку з одужанням, або скоротять строк його дії через початок іншого страхового випадку. Будьте уважні – номер версії не пов’язаний із тим, чи є лікарняний продовженням.
Кожна з трьох складових номеру е-лікарняного є його невіддільною частиною, тож при призначенні матеріального забезпечення й оформленні заяви-розрахунку номер потрібно вказувати повністю.
Сьогодні більшість номерів е-лікарняних складаються з 19 знаків, враховуючи дефіси: ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х.
Однак кількість знаків не є сталою. Поступово номер е-лікарняного збільшується, коли зростає число страхових випадків. Так, уже є електронні лікарняні, номер яких складається з 20 знаків, оскільки номер страхового випадку семизначний.
Збільшення кількості цифр у номері е-лікарняних не впливає на формування заяв-розрахунків – працювати з електронними лікарняними потрібно як і раніше.
Детально про те, як правильно оформити заяву-розрахунок за е-лікарняним можливо перейшовши за посиланням: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/978027.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Авторизация через
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?