За даними ВЦВГД, до 13 січня 2019 року рейтинг довіри Путіну опустився до 33,4%. Ще в грудні 2018 року йому довіряли 36,5% росіян.
ВЦВГД ставив респондентам відкрите питання про довіру при "вирішенні важливих державних питань", при відповіді на яке можна вибрати необмежену кількість політиків. Путін - лідер цього рейтингу. Друге і третє місце займають Сергій Шойгу з 13,7% і Сергій Лавров з 9,3% - їхні рейтинги також знизилися на 2,3% і 2,4% відповідно.
"Якщо взяти березневі цифри за 15 років, то найнижча цифра - 45% була в березні 2005 року, максимальна цифра - 65% в березні 2015 року", - зазначив росЗМІ директор ВЦВГД Валерій Федоров в 2015 році.
Таким чином, з 2015 року президенту довіряє майже вдвічі менше росіян.
Схоже опитування із застосуванням іншої методології (з поділом на тих, хто довіряє президенту повністю, і на тих, хто йому "скоріше довіряє") опублікував в минулу п'ятницю і ФГД. Згідно з даними цієї служби, Путіну місяць тому в тій чи іншій мірі довіряли 60% опитаних, зараз - 57%.
Системним фактором зниження рейтингів політолог Костянтин Калачов вважає "втому від президента".
"Зростає число тих, хто готовий сказати Путіну спасибі за зроблене, але вважає, що він себе вже вичерпав і потрібні зміни. Це не та група, яка критикувала Путіна спочатку, це вчорашні лоялісти", - зазначив Калачов.
Він вважає, що у людей накопичилася втома, зникла віра в краще майбутнє з Путіним і настала криза очікувань.
22 листопада 2018 року російський Левада-центр повідомляв, що за останній рік знизився електоральний рейтинг Путіна: з 66% до 56%.