У Полтаві до 2 років умовно засудили водія швидкої, який списав зайві 40 літрів пального на 840 гривень. Двоє його спільників ще чекають вироку — як і четверо «колег» з Миргорода
Київський райсуд Полтави виніс вирок уже колишньому водію швидкої Олександру Касаковському, який списав 40 літрів дизпалива медичного автогосподарства. 17 червня суддя Олександр Калько призначив йому 2 роки умовно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.
Нагадаємо, історія із викриттям схеми розкрадання пального для заправки автомобілів швидкої допомоги тягнеться з кінця 2019 року. Тоді, наприкінці грудня, поліцейські провели обшуки в Об’єднаному автогосподарстві закладів та установ охорони здоров’я Полтавської області на вул. Коцюбинського й у помешканнях керівників та водіїв цього підприємства.
Пізніше слідчі припустили що інженер, старший диспетчер та водій відбивали у подорожніх листах більший пробіг автомобілів, ніж було насправді, а пальне, яке лишалося через таку різницю, продавали за готівку. Іноді для цього навіть публікували оголошення на OLX.
Судячи з опублікованих документів, першим вирок отримав якраз водій.
Згідно з матеріалами справи, з березня 2019-го по січень 2020 року Олександр Касаковський працював водієм виїзної бригади станції екстреної медичної допомоги (автотранспортних засобів 3-го класу) округу № 1 Об’єднаного автогосподарства закладів та установ охорони здоров’я Полтавської області. Цей округ обслуговує медзаклади Полтави.
Слідчі зафіксували 6 випадків того, як Касаковський списував пальне у вересні-жовтні 2019-го. Всі автомобілі підприємства заправлялися на АЗС «Надежда». Кожного разу водій вносив у подорожній лист більший пробіг свого службового автомобіля, ніж проїхав насправді. Таким чином, загалом він «зекономив» 40 літрів дизельного палива на суму 844 грн.
На суді Олександр Касаковський заперечив провину, хоча до цього підписав заяву, у якій зізнався, що робив приписки по використаному дизельному пальному. Він заявив, що писав заяву під тиском керівниці юрвідділу — аби та підписала йому обхідний і він міг звільнитися. При цьому він додав, що був згоден сплатити штраф, аби «залагодити конфлікт з керівництвом КП «Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ПОР». Втім, у чому була суть конфлікту, він не пояснив.
Цікаво, що ця ж керівниця юридичного відділу на суді розповіла: Касаковський прийшов до неї на початку січня 2020 року у збудженому стані. Він просив підписати обхідний, бо хотів негайно звільнитися. Причина такого рішення — звинувачення зі сторони керівництва у «вчиненні протиправних дій щодо ввіреного йому пального».
Тобто бажання терміново звільнитися у водія виникло якраз після обшуків на підприємстві.
Суддя Олександру Касаковському не повірив і визнав його винним у привласненні чужого майна, яке перебувало у його відданні (ч. 1 ст. 191 ККУ) та підробленні документів, які видаються чи посвідчуються підприємством (чч. 1, 3 ст. 358 ККУ). За сукупністю злочинів, йому призначили 2 роки ув’язнення, однак від відбування покарання звільнили з іспитовим строком 1 рік.
Додамо, що наразі у Київському райсуді Полтави також триває розгляд справи за обвинуваченням інших двох працівників Об’єднаного автогосподарства закладів та установ охорони здоров’я Полтавської області, причетних до викрадення пального на близько 170 тисяч літрів. Імовірно, мова йде про інженера та диспетчера, які брали участь у схемі. Їхні імена — Андрій Скубій та Валерій Прудкий. Наступне засідання призначене на 27 липня.
Окрім того, за схожу схему судять і чотирьох працівників медичного автогосподарства у Миргороді, підпорядкованого Об’єднаному автогосподарству закладів та установ охорони здоров’я Полтавської області. Серед обвинувачених начальник, механік та двоє диспетчерок транспортної служби округу № 4, які нібито списали 6140 літрів пального.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»