Територію біля Прирічкового парку забудовуватимуть 3-4 роки. Про це розповів власник компанії Novos Development Ігор Сірик на презентації проекту
У полтавському бізнес-центрі «Сучасний дім» відбулася презентація концепції житлового комплексу River Park — на території поблизу Прирічкового парку. Забудовник збирається звести тут три 16-багатоповерхівки, зробити спортивні майданчики, стоянки, кафе та набережну. Спікерами на заході були представники компанії Novos Development. Про плани забудови розповів її власник Ігор Сірик.
ІВ «Полтавщина» уже публікувала інформацію про проект детального плану території, який виставили на загальний огляд в «Інституті розвитку міста». В цій проговоримо про деякі нюанси будівництва.
Присутні на презентації повідомили, що на останній сесії міський голова Олександр Мамай сказав, що Ігор Сірик готовий відмовитись від зелених ділянок, якщо йому сплатять кошти, які він витратив на оренду. На прохання прокоментувати цю заяву Ігор Сірик відповів наступне:
— Я не знаю, що сказав Олександр Федорович. Хочу наголосити, що було передано місту 10 квартир і зараз там проживають люди, медичні працівники, вчителі, військовослужбовці. Я не уявляю як можна людей виселити, щоби повернути 10 квартир. А кошти мені не потрібні, я подарував квартири.
На запитання, чи передбачені дитячі садочки, Ігор Сірик відповів:
— Ми плануємо в наших будинках розмістити дитячі кімнати, в яких мешканці можуть залишити своїх дітей поки вони самі перебуватимуть на роботі.
Каналізаційний колектор, який проходить через Леваду та Поділ, є аварійним. Якщо до нього під’єднати нові багатоповерхівки, то мережа може не витримати, а район затопить стоками. Водоканал заявив, що під’єднає майбутні багатоповерхівки біля Прирічкового парку до каналізаційної мережі тільки після того, як забудовник профінансує ремонт хоча б частини аварійного колектора. Ігор Сірик розповів, чи готова компанія виділити коштів на ремонт:
— Технічні умови на приєднання до каналізаційної мережі видаються після отримання містобудівних умов і обмежень. Сьогодні ми говоримо тільки про концепцію, яка дозволить розробляти проектну документацію. Коли ми отримаємо містобудівні умови, то буде пораховано навантаження на колектор. Нам підходить такий варіант — два колектори, один на Леваді, інший з боку обленерго. Пізніше буде зрозуміло скільки нам потрібно коштів, і як будуть приєднувати.
Мешканці Левади переживають, що після появи багатоповерхівок власники квартир встановлять паркан і перекриють доступ до дитячих майданчиків і берега Ворскли. На це Ігор Сірик відповів:
— Будівництво буде проводитися на території близько 1 га, а загальна територія цієї ділянки 3 га. 2 га буде вільного доступу для всіх, хто бажає. В нашій філософії взагалі немає парканів. Я дивлюся на це критично: коли хтось і якось загороджує свою територію. Можливо, це будуть зелені насадження, але не більше цього. Наша управлінська компанія обслуговує всі будинки, які ми створюємо, і я вас запевнюю, що поки ми ці будинки будемо обслуговувати, жодних парканів там не буде.
Щоби отримати дозвіл на будівництво трьох 16-поверхівок Ігор Сірик пообіцяв місту зробити набережну вздовж своєї території. Він не відмовляється від цієї ідеї, але конкретних планів, щодо набережної ще немає:
— Якщо буде робитися набережна від мосту до мосту, то ми із задоволенням приєднаємося до цієї ситуації. Там багато аварійних тополь, які без толку стоять. Якби була моя воля, я б розчистив ці дерева, намив піску і зробив там повністю піщаний пляж. Якщо у нас буде виходити, то ми максимально там зробимо благоустрій. Завеземо свіжого піску або поставимо земснаряд і підчистимо весь берег вдовж нашої ділянки.
«Полтавтрансбуд» планує будувати багатоповерхівки поряд з територією Ігоря Сірика. Місто надало компанії дозвіл на розроблення детального плану території навколо готелю «Турист» . Novos Development та «Полтавтрансбуд» могли б об’єднати сили щодо ремонту аварійного колектору і облаштування набережної. Однак це тільки теорія.
— Ми розмову з цього приводу не вели. У них своя ситуація, у нас своя. Якщо їх детальний план передбачатиме створення набережної зони й воно буде контактувати із нашою територією, то немає жодних проблем. Я думаю, що вони із задоволенням зроблять тут пішохідну зону, щоби мешканці могли прогулюватися. Це тільки приваблює покупців — єдиний простір де можна відпочивати всім, — відповів Ігор Сірик.
— Після затвердження детального плану, потрібно погодити низку документації: змінити цільове призначення землі, отримати дозвіл на сесії, підготувати містобудівні умови, обмеження, потім перейти до проектування, пройти експертизу. Я думаю, що тільки із документацією історія затягнеться до весни. Якщо активно працювати, то на реалізацію проекту піде 3-4 роки.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»