Санкції проти ГЗК компанії Костянтина Жеваго зіграли на руку його противникам з партії «За Майбутнє», які, за їх словами, руками Жеваго залишились без свого голови Кременчуцької райради
На сайті Президента України оприлюднено текст Указу № 266/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».
У переліку містяться 538 фізичних та 540 юридичних осіб. У додатках є й ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат», проти якого запроваджено такі санкції:
ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат» засноване в грудні 2009 року. Статутний капітал — 1 млрд 476,4 млн грн. Засновники — компанія «Феррекспо АГ» зі Швейцарії (99,9999%) і ТОВ «Феррекспо Сервіс» з Києва (0,0001%). Кінцевий бенефіціарний власник — Ferrexpo з Лондона, 50,3% акцій якої належить Костянтин Жеваго.
ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат» володіє двома дійсними спецдозволами на видобування корисних копалин — багатих залізних руд і кварцитів залізистих на території Полтавської обл. (№ 3571, № 3572).
Загальновідомо, що проти Жеваго ведуть боротьбу нардеп від партії «За Майбутнє» Юрій Шаповалов та Кременчуцькій міський голова Віталій Малецький, його неофіційний ставленик.
Остання історія з цим протистоянням відбулася 9 червня, коли у кременчуцькому офісному приміщенні партії «Довіра» відбулася позачергова сесія Кременчуцької райради, на якій третина депутатів замінила голову райради Антона Самаркіна від партії «За Майбутнє» на представника партії «Рідне місто» Дмитра Колотієвського.
Представники «За Майбутнє» тоді повідомили, що конфлікт пов’язаний із намаганням олігарха Костянтина Жеваго мати лояльну райраду щодо його планів на роботу Біланівського ГЗК. Так, на наступну сесію районної ради, яку Колотієвський запланував провести 30 червня, виноситимуть питання про передачу Жеваго територій кількох сіл Кременчуцького району для розширення його кар’єрів.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»