Якщо закільцьовану систему теплової мережі розберуть на продаж та металобрухт, то восени мешканцям мікрорайону Інститут зв’язку не допоможе навіть котельня «Полтаватеплоенерго», адже теплоносій фізично не буде куди постачати
«Полтавщина» отримала інформацію, що невідомі особи пропонують придбати засувки з котельної, яка розташована на території Полтавського турбомеханічного заводу і яку минулого опалювального сезону обслуговувало ТОВ «Полтаватепло». Окрім цього ці особи пропонують ліквідні труби, які мають бути частиною закільцьованої теплової мережі. А «неліквід», нібито, просто здається на металобрухт.
Директор ТОВ «Полтаватепло» Олександр Пороскун, який у грудні запевняв, що він очолює не підприємство-однодневку, наразі ігнорує наші телефонні дзвінки.
Заступник Полтавського міського голови Євген Ричка нічого не чув про можливий демонтаж обладнання котельні. Посадовець лише повторив раніше озвучену мером позицію — місто готове профінансувати «Полтаватеплоенерго» на 10 млн грн для реконструкції котельної на вул. Квітучій (всього потрібно 40 млн грн — авт.), але за умови, що підприємство хоча б буде юридично оформлено у Полтаві та сплачуватиме податки у місті, де мешкає абсолютна більшість її абонентів. Щоправда, голова облради Олександр Біленький вже заявляв, що передачі місту теплоенерго та водоканалу не відбудеться.
У «Полтаватеплоенерго» лише повідомили, що «Полтаватепло» заборгувало за отримані послуги 4,6 млн грн і наразі тривають судові процеси.
Із того що маємо, можна лише припустити, що якщо інформація про продаж теплового господарства «Полтаватепло» відповідає дійсності, то це може перетворитися на катастрофу для мешканців 109-го мікрорайону вже цієї осені.
Річ у тім, що обласне КП «Полтаватеплоенерго» у 2019 та 2020 роках страхувало котельню на території ПТМЗ, керівництво якого відмовилося надавати послугу централізованого опалення. Це своєрідне страхування відбувалося через перемичку, яка з’єднувала котельню комунального підприємства на вул. Квітучій з усією тепловою мережею 109-го мікрорайону. Наприклад, минулого опалювального сезону теплоенерго подавало теплоносій з котельні на вул. Квітучій до 15 січня.
Якщо теплова мережа «Полтаватепло» розірвана, то подавати теплоносій у повітря ніхто не буде. У такому випадку реконструкція котельної на Квітучій втрачає свій сенс.
Прикро, що приблизно 5000 мешканців мікрорайону, скоріше за все, перетворяться на заручників у конфлікті обласної та міської влади, які з’ясовують між собою право власності на комунальні підприємства.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»