Полтавська ОДА замовила проект реконструкції старого корпусу кардіодиспансеру. Планують утеплити стіни, замінити мережі й перепланувати кімнати
23 листопада Департамент будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА підписав договір на 2 мільйони гривень із проектним інститутом «Міськбудпроект» на створення проекту реконструкції старого корпусу Полтавського обласного кардіоваскулярного центру (нова назва кардіодиспансеру). Мова йде про ремонт старого корпусу медустанови за адресою вул. Макаренка, 1а.
Директор Полтавського обласного кардіоваскулярного центру Костянтин Вакуленко розповів про деталі реконструкції.
Передбачаються фасадні роботи та утеплення стін, ремонт та заміна мереж будівлі: водопостачання, опалення, електромереж. Планується перепланування частини приміщень. Після реконструкції в будівлі залишиться клінічна лабораторія, господарська частина із коморами, адміністративна частина. У будівлі знаходитиметься організаційно-методичний та фізіотерапевтичний відділи. Також планується облаштування навчальних кімнат для підготовки лікарів. Розмістять медичної бібліотеки, метрологічного кабінету, кімнати для тимчасового перебування родичів хворих. Виділять приміщення під аптечний пункт і, можливо — під кафетерій.
Тобто у старому корпусі знаходитиметься відділ реабілітації й навчання, а вся клінічна база розміщуватиметься в новій будівлі.
Реконструкцію старого корпусу планують розпочати у 2021 році. Згідно з проектною документацією, вартість ремонтних робіт складатиме 49,5 мільйона гривень.
Щодо нового корпусу вартістю 403,7 млн грн, то після того, як Полтавська обласна рада передала його на баланс комунального підприємства, у приміщеннях з’явилося тепло і вода. Кардіологічний центр нарешті зміг підписати договори із постачальниками енергоносіїв.
У кардіоцентрі відкрите відділення функціональної діагностики, де працює амбулаторний прийом пацієнтів. Як повідомив директор, минулого тижня прийняли близько 100 пацієнтів. Персонал медзакладу складає близько 25 осіб. Стаціонар кардіоцентру ще не працює.
Медзаклад чекає дозвольних документів на користуванню ангіографами. Це пристрій, який за допомогою рентгену визначає розташування судин в тілі людини. Щоби ним користуватися потрібний висновок Державної інспекції ядерного регулювання України та інших служб. Тільки після запуску ангіографа пацієнтам почнуть робити операції. Також чекають ліцензії на користування комп’ютерним томографом. Костянтин Вакуленко говорить, що потрібні документи мають прийти через тиждень. Операції на відкритому серці, які стануть гордістю закладу, планують розпочати влітку наступного року.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»