Старий склад районної ТВК не гарантував перерахунку голосів на користь кандидата від нардепа Дмитра Нальотова. Тому у такому складі комісії не дали зібратися в обласному архіві, де зберігаються бюлетені. Тільки після призначення нової голови Шевченківської ТВК електропостачання архіву було відновлено. Тепер все готово, щоб депутаткою стала помічниця Нальотова — Марина Пілатова
Сьогодні о 10 годині в будівлі Полтавського обласного архіву мав початися перерахунок голосів виборців на 236-й дільниці (вул. Європейська, 100). Члени Шевченківської ТВК прийшли до будівлі, але двері перед ними так і не відкрили. Адміністрація установи повідомила, що згоріла щитова, тому архів тимчасово не працює. Також на вході стояли хлопці у спортивному одязі, які заважали пройти членам міської та Шевченківської ТВК. Члени комісії постояли на морозі, викликали поліцію, написали заяву про недопуск їх до приміщення і розійшлися.
Якби комісія перерахувала бюлетені, то теоретично сьогодні могли оголосити уточнені результати виборів депутатів до Полтавської ОТГ і вже цього тижня могла б зібратися установча сесія на чолі із міським головою Олександром Мамаєм. Пояснимо чому цього не сталося.
Вибори депутатів до Полтавської ОТГ відбулися 22 жовтня. Під час підрахунку голосів Шевченківська ТВК помилково поклала 658 бюлетенів з 236-ї дільниці в інший мішок і направила його до міської ТВК. Міська ТВК відмовилась рахувати не свої бюлетені. 23 листопада, виконуючи рішення суду, мішок з бюлетенями таки повернули до районної ТВК, але під час перерахунку з 658 бюлетенів не врахували 181. 3 грудня апеляційний суд зобов’язав Шевченківську ТВК повторно перерахувати голоси на 236-й дільниці. Також суд визнав протиправним протокол Полтавської ТВК про результати виборів до Полтавської міськради.
Представники команди Дмитра Нальотова наполягають на врахуванні всіх 658 бюлетенів. На їх думку, колишні члени комісії Олег Шевченко та Микола Чернічкін змусили членів комісії визнати 181 бюлетень таким, який не підлягає врахуванню. Причина — вони не були пронумеровані вручну на дільниці.
Врахування цих голосів змінило б показник загальних голосів виборців, а тому В’ячеслав Тютюнник (представник комади Сергія Іващенка), який отримав 391 голос і був обраний депутатом по 6-му округу, не подолав би 25% виборчу квоту. У такому разі депутатом міськради стала б списочниця Марина Пілатова, помічниця нардепа Дмитра Нальотова. Про конфлікт цих двох команд «Полтавщина» писала ще у жовтні.
Повернемося до сьогоднішнього дня. Команді Нальотова потрібно, щоб порахували усі голоси. Команді Іващенка — навпаки, щоб порахували голоси без 181 бюлетеня (чи більше). Склад комісії із головою Оленою Праведнюк не врахував би цей 181 бюлетень. Дмитро Нальотов написав їй повідомлення, де обіцяв довести справу до кінця.
Проблеми із щитовою виникла саме в той момент, коли комісія мала приїхати й порахувати голоси. Обласний архів відправив листа Шевченківський ТВК у якому вказав, що у корпусі, де зберігається виборча документація, зламався електрощиток і зникло світло.
Член команди Дмитра Нальотова Олександр Скрипай на вході до архіву розповів:
— Я прибув сьогодні сюди о 9:30. О 9:45 стало відомо, що немає світла і нікого сюди не пропустять, оскільки немає електрики й не працюють відеокамери. А згідно з правилами архіву, працювати із документами можна тільки під наглядом відеокамер, які під’єднані до серверів архіву.
— Зникло світло в архіві. Були підозри, що це черговий план з фальсифікацій. Я вийшов на контакт із директором архіву, вона сказала що є якісь незрозумілі люди навколо архіву, що її намагаються схилити до того, щоби вона без світла провела перерахунок, хоча по всім нормативам це неправильно і вона дуже хвилюється. Я до неї заїжджав, щоб просто розібратися у ситуації й побачив, що там в архіві охорона працює і вона не збирається не пускати нікого на перерахунок. Ми судами добиваємося, щоб зробити перерахунок без фальсифікацій і ми самі зацікавлені, що б це швидше відбулося, — відповів Дмитро Нальотов.
Інша сторона сприйняла зникнення світла, як сплановану акцію, щоби не допустити перерахунку бюлетенів у старому складі Шевченківської ТВК.
«Полтавщина» телефонувала відділу комунікації архіву, нас вислухали й «кинули» трубку. Більше на дзвінки не відповідали. Забігаючи наперед, скажемо, що світло увімкнули тільки ввечері.
Зауважимо, що обласний архів підпорядковується Полтавській ОДА. І якщо припустити, що світло зникло не просто так, то голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов підтримав у конфлікті різних команду у партії «Слуга Народу» нардепа Дмитра Нальотова.
Хлопці, які стояли на вході в архів, представилися «спостерігачами». Своїм координатором вони назвали Олександра Скрипая. Після того, як члени ТВК розійшлися, спортсмени організовано сіли у мікроавтобус і роз’їхалися.
Зі штабу Сергія Іващенка надійшла інформація, що це боксери, яких тренує Вадим Додатко, член команди Дмитра Нальотова. Сам Вадим від прямої відповіді ухилився.
Дмитро Нальотов повідомив, що серед людей на вході в архів були члени його команди:
— Під стінами архіву були й члени моєї команди. У мене є спортсмени у команді, там були й кандидати в депутати. І у нас не заборонено ходити у спортивних штанах, — відповів Дмитро Нальотов.
Сьогодні близько 16-ї години міська ТВК більшістю голосів обрали нову голову Шевченківської ТВК — Ірину Висоту. Під її головуванням комісія має провести перерахунок 658 голосів на дільниці. Після її призначення в архів відновилося електропостачання.
Отже, можемо підбити наступні висновки: цей вже затяжний конфлікт — через двох людей із «Слуги народу» Марину Пілатову й В’ячеслава Тютюнника. Від перемоги одного із них може залежати хто формуватиме майбутню коаліцію — Олександр Мамай чи Сергій Іващенко.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»