У 2019 році держава виділила на проекти ДФРР 165 млн грн, але область використала лише 82 млн грн. Олег Синєгубов назвав цю ситуацію злочинною та пообіцяв зробити кадрові висновки і звернутися до правоохоронців
На апаратній нараді в Полтавській ОДА, яка відбулася 13 січня, заслухали звіт заступника директора Департаменту будівництва МіА та ЖКГ Олександра Слободяна на тему реалізації проектів, що фінансувалися у 2019 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Олександр Слободян доповів, що у 2019 році держава виділила на реалізацію 5 проектів на території Полтавщини 165 млн грн, однак станом на 1 січня 2020 року використано лише 82 млн грн — це 50% виконання.
Зокрема, за словами доповідача, генпідрядники не дотримались графіків будівництва корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, що на вулиці Макаренка, 1-а. А проектувальники у свою чергу тільки у серпні виконали коригування проекту та нове проектувальне завдання. Втім, будівельна частина вже завершена. Залишилось змонтувати обладнання та впорядкувати внутрішні приміщення.
Присутній на засіданні голова Полтавської облради Олександр Біленький розпочав своє запитання із того, що чиновник розуміє глибину проблеми, на що Олександр Слободян відповів, що так, розуміє, тому перебуває на роботі, а не на лікарняному. Цією відповіддю він натякнув на відсутність захворілого директора Департаменту екології Максима Брикульського.
Біленький назвав це невдалим жартом та запитав у Слободяна:
— Аналіз освоєння коштів ДФРР свідчить про недостатній рівень прийняття конструктивних рішень, відсутність дієвого контролю попереднього керівництва департаменту. Це ви про кого?
— Про Тимофія Тимофійовича (Голбана — колишнього директора будівельного Департаменту. — Авт.), — відповів його колишній заступник.
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов щодо ситуації із кардіодиспансером натякнув на відповідні кадрові рішення:
— Бо коли я був на об’єкті, то підрядник казав, що здасть до 31 грудня... Ми зрозуміли одне — освоєно 50% коштів. Я зроблю відповідні кадрові висновки. І відповідні звернення до правоохоронних органів. Ситуація — злочинна. Держава виділяє кошти, а ми не забезпечуємо їх використання.
Загальна кошторисна вартість нового корпусу кардіодиспансеру складає 387 млн грн.
Заступник голови ОДА Дмитро Лунін додав, що корпус повинен запрацювати уже у квітні цього року.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»