Влада Полтави не показала договір з корпорацією «Богдан» на закупку 40 тролейбусів. В документі — ціни на тролейбуси й графіки поставки
В кінці грудня Полтава підписала контракт з корпорацією «Богдан» на поставку 40 тролейбусів. Чиновники обіцяють, що всі тролейбуси прийдуть до вересня цього року.
Крім радості за систему транспортних перевезень Полтави, виникають запитання: «Яку модель тролейбуса отримає місто? Скільки точно коштує один тролейбус? Який саме графік виплати кредиту погоджено?». Хотілось би отримати відповідь на них, але чиновники не назвали цифр і не показали контракт між комунальним підприємством та корпорацією «Богдан», який складається зі 248 сторінок і там розписаний порядок формування партій поставок та щотижневий графік виплат.
«Полтавщина» відправили запит до Полтавської міської ради із проханням отримати копію договору. Одразу скажемо — документи ми не отримали.
Юристи «Полтаваелектроавтотрансу» пояснили, що тролейбуси куплені за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, тому без дозволу банку жодних документів не покажуть. Тендерна документація, будь-які інші документи підлягають обов’язковому розгляду та погодженню із фахівцями ЄБРР. Контракт комунального підприємства із «Богданом» був підготовлений на основі типової форми контракту ЄБРР на постачання товарів та послуг.
— Право надання копій документів, яку були затребувані у вашому листі, не передбачено положенням принципів та правил закупівель ЄБРР, тож потребує чітко зазначення підстав, обґрунтування та отримання відповідного попереднього погодження з боку ЄБРР, — йдеться у відповіді.
Прості кажучи, нам відповіли, що не можуть надати відповідь без дозволу ЄБРР. Навіщо нам потрібна вказана інформація? Й досі не відомо, чи купує Полтава тролейбуси по ринковій ціні? Тоді ви запитаєте — полтавці потрапили в кабалу чи взяли кредит на вигідних умовах? Але, як бачимо, на це запитання відповість час.
На сайті міськради — тільки опублікований інвестиційний проект між «Полтаваелектроавтотранс» з ЄБРР під гарантію Полтавської міської ради.
Виділимо найважливіші пункти договору:
Слід звернути увагу на те, що механізм проведення тендерних закупівель в Україні, у порівнянні з тендерами ЄБРР, це просто «фестиваль відкритих даних». Так, у тендері, який провів банк, не видно інших учасників. Серед публічної документації — короткий опис, які тролейбуси хоче придбати комунальне підприємство та інвестиційний договір, затверджений між банком і комунальним підприємством. Полтава дізналася, що тендер виграла корпорація «Богдан», уже тоді, коли був складений контракт на поставку.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»