Начальника Полтавської митниці Миколу Калініченка підозрюють у наданні хабара за призначення знайомої на посаду секретаря судових засідань Лубенського міськрайонного суду
3 8 січня 2019 року ДБР у Полтаві проводить розслідування кримінальної справи щодо можливого зловживання службовим становищем посадовими особами Полтавської митниці ДФС в інтересах низки підприємств.
Провадження умовно можна розділити на дві частини. Перша частина стосується систематичної корупції в Полтавській митниці, яка за винагороду занижувала вартість імпорту для підприємств. Зокрема, в матеріалах справи згадуються:
Друга частина провадження стосується службової особи Полтавської митниці ДФС, яка надала хабар співробітнику Територіального управління Державної судової адміністрації. Мова йде про Миколу Калініченка, який, відповідно до матеріалів справи, в період червня-серпня 2019 року звернувся до начальника Територіального управління Державної судової адміністрації Івана Клочка, а також судді Полтавського апеляційного суду з проханням. Калініченко просив посприяти у призначенні його знайомої на посаду секретаря судових засідань Лубенського міськрайонного суду Полтавської області.
За це Микола Калініченко дав хабар начальнику Територіального управління Державної судової адміністрації — машину ґрунту. Натомість Іван Клочко у серпні 2019 року вплинув на посадових осіб Лубенського міськрайонного суду, в результаті чого знайома Миколи Калініченка без проходження конкурсу була прийнята на посаду секретаря судових засідань.
Слідчі подавали два клопотання до Московського районного суду м. Харкова. В одному просили тимчасовий доступ до документів Лубенського міськрайонного суду, які стосуються конкурсу та призначення на посаду секретаря знайомої Калініченка. Його суд задовільнив. А інше стосувалося доступу до документів територіального управління Державної судової адміністрації в Полтавській області, у його задоволенні суд відмовив.
Нагадаємо, що 7 вересня, в рамках іншого кримінального провадження, Миколу Калініченка затримали у Києві на хабарі в $4000. Вказані кошти посадовець одержав за розмитнення 10 контейнерів із сантехнікою. А саме, за визначення необхідної ставки мита та відповідного коду класифікації товару, аби надалі оминути систему ризиків та безперешкодно пройти усі необхідні митні процедури.
З публічних джерел відомо, що останній відомий строк відсторонення Миколи Калініченка від посади начальника Полтавської митниці ДФС — до 6 січня.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»