Авторизация

Вісті з Полтави - Полтаву продовжать прибирати харків’яни, які паразитують на залишках комунальної дорожньої техніки


Вісті з Полтави - Полтаву продовжать прибирати харків’яни, які паразитують на залишках комунальної дорожньої техніки

У 2020 році вулиці міста продовжить прибирати ТОВ «ДБК Квант», яке незаконно використовує десятки одиниць техніки збанкрутілого КП «ПМШЕД».


11 січня управління ЖКГ Полтави уклало договір на утримання вулично-дорожньої мережі міста вартістю 279 млн грн з харківським ТОВ «ДБК Квант».



Минулого року це підприємство запам’яталося коштовним грудневим прибиранням вартістю 20 млн грн. Наразі неможливо перевірити, на що саме витрачалися ці мільйони — у відповідь на інформаційний запит чиновники замість копій актів виконанних робіт надсилають відписки про конфіденційність інформації або про неможливість надання інформації, через вилучення документів під час перевірок.






Далі ми спробуємо описати нікчемність тендера, який передував підписанню договору, та нагадаємо загальний корупційний абсурд, який склався довкола прибирання міста.



Імітація тендера



Проведений управлінням ЖКГ тендер був імітацією відбору найкращої пропозиції. На аукціоні між собою вдавали змагання харківський «ДБК Квант» та полтавський «Асфер груп». З моменту свого створення «Асфер груп» працював у якості субпідрядника харківських дорожніх підприємств. Виконуючи субпідрядні послуги, компанія не могла бути реальним конкурентом та заявлялася на конкурс лише щоб убезпечити бізнес-партнера від провалу тендера.






Відповідно, ми зекономимо час та не будемо досліджувати традиційно завищені ціни в тендерних пропозиціях компаній.



Обидва підприємства, якщо не враховувати мотокосу та декілька бензопил, взагалі не мають власної дорожньої прибиральної техніки. Усі заявлені на конкурс десятки тракторів, комбінованих дорожніх машин, автогрейдерів та екскаваторів орендовані або залучені. Хто саме надає техніку «ДБК Квант» та «Асфер груп» управління ЖКГ тендера не цікавить, тому ця інформація серед тендерних пропозицій відсутня.



Старі знайомі



Цього року своєю базою «ДБК Квант» вказав майданчик на вул. Петра Дорошенка, 2а, яку підприємство взяло в суборенду в харківського ТОВ «Техдор».






Знайшовши серед колишніх засновників «Техдору» знайоме ім’я Василя Васильовича Василенка та згадавши, що за вищезгаданою адресою також знаходиться комунальний асфальтний завод, прямуємо у судовий реєстр.



У судовому реєстрі нас чекає ухвала, якою Октябрський райсуд Полтави надав дозвіл на пошук та арешт 95 одиниць техніки збанкрутілого комунального підприємства «ПМШЕД», яке до 2016 року прибирало вулиці міста.






В мотивувальній частині ухвали наведена інформація СБУ. Відповідно до неї, технікою та асфальтобетонним заводом навмисно знищеного КП «ПМШЕД» постійно користуються харківські ТОВ «Техдор», ТОВ «ДБК Квант», ТОВ «ДБП Лідер», ПП «Будгарант-7» та ПП «Харківспецпостач».



Втім, за інформацією слідчих, жодних коштів місто за це не отримує. Майном харків’яни користуються або взагалі без договору, або в договорі містяться занижені ціни та вже давно закриті банківські рахунки КП «ПМШЕД».






Кримінальний присмак



Вищезгаданий перелік приватних компаній змушує згадати ім’я Олександра Яковенка (у минулому — їх фактичного власника) та харківського кримінального авторитета Вадима «Князя» Казарцева, який, після загибелі Яковенка у ДТП, взяв під контроль його спадок. Попри періодичні зміни власників та керівників усіх цих будгарантів та дбкквантів, можна припустити, що оточення «Князя» досі контролює найбільших «освоювачів» полтавського бюджету.



Починаючи з 2016 року, харків’яни лише на прибиранні вулиць міста заробили майже 400 млн грн. Тобто, вже п’ять років завдячуючи міському голові та депутатам міськради сотні мільйонів гривень вимиваються з міського бюджету та збагачують сусідню область.



Персональна відповідальність



Ще раз. 5 років тому лідери тодішньої більшості у міськраді Олександр Мамай, Андрій Матковський та Олександр Удовіченко не змогли/не захотіли навести лад на КП «ПМШЕД», проявили управлінську імпотенцію та віддали замовлення на ремонт та прибирання доріг у приватні руки. Тим самим вони запустили процес грабунку майна комунального підприємства. В результаті частину техніки вкрали (яскравий приклад — історія зі Скандією), частину продали за штучно створені борги по зарплаті, а частину — незаконно використовують харківські навколокримінальні елементи.






На останок — поіменний перелік людей, які персонально відповідають за долю знищенного комунального підприємства та розкрадання спецтехніки на десятки мільйонів гривень. Голос «за» чи «проти» в даному випадку не має значення, оскільки з моменту голосування жоден опозиціонер не проконтролював процес банкрутства підприємства та не поцікавився долею його майна.


Віктор ТКАЧЕНКО для «Полтавщини»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?