Полтавські чиновники хочуть придбати сортувальну лінію і подрібнювач, який «пожиратиме» сміття
Місто веде переговори із низкою банків щодо кредиту, який піде на придбання комплексу, на якому сортуватимуть сміття. Керівник КАТП-1628 Тарас Бойко розповів, як він працюватиме.
Комплекс — це не сміттєпереробний завод, він не виробляє енергію із речей, які люди викинули на смітник. Його функція сортувати й подрібнювати сміття, щоби зменшити його кількість на полігоні. Комплекс коштує значно дешевше ніж завод.
Комплекс, який хоче придбати Полтава, складатиметься із трьох головних елементів:
Працюватиме це так. Сміття заходить на конвеєр і підіймається на галтовочний барабан. Барабан крутиться, по боках стоять магніти, які відділяють метал. Пластик, скло і папір, сортують окремо. Все інше з барабана йде далі на подрібнювач. У його «пащу» можна кидати все: ванну, диван, цеглу та інші речі. Після цієї машини сміття нагадує чимось гранвідсів. В подальшому його можна буде використовувати на присипання звалища. В результаті об’єм сміттєзвалища значно зменшиться. Пластик папір, скло, метал, як вторсировину продадуть підприємствам.
За словами Тараса Бойка, одна така лінія зменшить навантаження на сміттєзвалище на 30%. Комплекс зможе переробляти в рік 50 тисяч тонн сміття. Його планують поставити біля Макухівського сміттєзвалища.
У 2020 році заступник мера Олексій Чепурко буде виходити із пропозицією до депутатів придбати комплекс. За словами Олексія Чепурка, нова сортувальна лінія коштуватиме від 25 до 30 млн грн.
Сучасні сортувальні лінії є у містах Луцьк, Рівне, Харкові, Дніпро. Однак, за словами Тараса Бойка, на цих лініях немає подрібнювачів. Луцьк нещодавно купив другу лінію з подрібнювачем, а перша лінія працювала три роки, без подрібнювача. 50-ти тонного подрібнювача повинно вистачити на 2 лінії. Сміттєпереробні подрібнювачі виробляють у Німеччині.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»