Торік 14 разів нападали на працівників поліції під час виконання службових обов’язків у Полтавській області.
— Працівників поліції ображали словесно і били. За всіма фактами порушена 345 стаття кримінального кодексу. Справи в суді, — розповів очільник поліції Полтавщини Андрій Замахін. — Раніше були скарги, що це поліцейський перевищує службові обов’язки. Зараз у працівника, який виходить на лінію, — це патрульна поліція, група реагування патрульної поліції, спецпризначенці, які їздять по місту, — у всіх є нагрудні камери і все навколо на них записується на відео. Є ДБР, яке дає правову оцінку, чи правильно вчинив працівник поліції і громадянин, який наніс тілесні ушкодження правоохоронцю. Є в нас проблема виховання людей і те, як вони ставляться до поліцейських. Це реалії нашого життя.
— Є проблема у вихованні і ставленні самого суспільства до правоохоронців. Ми намагаємося показати поліцію відкритою, прозорою. Попри всі оці «плювки» і приниження поліцейських, ми продовжуємо працювати, бо ми виконуємо присягу й вимоги закону про нацполіцію, — каже Юрій Сулаєв, речник нацполіції Полтавщини. — Люди, які йдуть у поліцію, проходять і психологічне тестування, тому вони повинні бути психологічно стійкими до таких ситуацій. Не секрет, що є спеціальні провокатори. Випробовують нервову систему і стресостійкість поліцейського, провокують і записують відео, щоб викласти його в YouTube. Звичайно, що очікують того моменту, коли він зірветься. Щоб показати, які поліцейські в нас погані і як вони себе поводять. Ми розуміємо, що за цим хтось стоїть і фінансує.
— Останній випадок нападу на поліцейського був у Хоролі наприкінці листопада торік, — додає Андрій Замахін. — Працівники поліції приїхали в кафе і один чоловік почав ображати правоохоронця, наніс тілесні ушкодження.
Олена ЛУЦЕНКО, «Полтавщина»