Представники Коломацької ОТГ не хочуть приєднуватись до Новоселівської громади, адже там керує бізнес-структура «Альфа-капітал». Губернатор відповів, що почув громаду, хоча до подання Перспективного плану в Київ залишився один день
8 січня голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зустрівся із представниками Коломацької ОТГ, а також із представниками сільрад Степного та Старицьківки, які вирішили приєднати до цієї громади.
Коломацька ОТГ утворена 29 квітня 2018 року. Вона має наступну структуру:
Площа об’єднаної територіальної громади — 90,2 кв. км. Чисельність населення громади — 2261.
Голова Коломацької ОТГ Євген Почечун висловив категоричну незгоду щодо озвученого губернатором варіанта приєднання цієї громади до Новоселівської ОТГ, адже нею керує ПП «Альфа-Капітал» — це Олександр Павлюченко та Ірина Степаненко. Від такого варіанту місцеві мешканці «тікали» аж до створення власної громади. І якщо голова ОДА вважає, що Коломацька ОТГ не є спроможною, то є інші варіанти її укрупнення — на різних етапах обговорювалась можливість приєднатися до Терешківської, Ковалівської громад або навіть до Полтави. Наразі є варіанти приєднання громад Степного та Старицьківки, сільради яких вже прийняли відповідне рішення.
Олег Синєгубов відповів, що є нова методика формування територій і Коломацька ОТГ не відповідає новим вимогам — по населенню та по території вона має «низький рівень спроможності». Школи не відповідають вимозі мати 250 учнів, а дитсадок, ЦНАП взагалі відсутні. Рента від видобутку газу складає 40 млн грн — це 76% до бюджету. Якщо вона зникне, що буде? Індекс податкоспроможності низькій — 0,4, рівень податків — 6%, при мінімальній вимозі в 10%.
Голова Степненської сільради Андрій Кубрак запропонував новий формат. За його словами, сільрада вирішила приєднатися до Коломацької ОТГ, але з центром у Степному. Такому варіанту свого часу заважав попередній голова Полтавської ОДА Валерій Головко і сам голова Коломацької ОТГ Євген Почечун. Після приєднання Степного Коломацька громада мала б 4 тисячі мешканців. У Степному діють школа, дитсадок, медична амбулаторія. Сільгосппідприємство «Степне», пекарня, ковбасний цех, молочний комплекс забезпечують 4 тисячі робочих місць.
Народний депутат Андрій Боблях підтримав створення Коломацької ОТГ у новому форматі, але без приєднання до Новоселівки, бо цього не хочуть люди. Він попросив дати шанс цій громаді.
Фермер Юрій Парахнич доповнив, що на території Коломацької ОТГ діє садове товариство «Лада», головою якого він є. Це дачне поселення, яке вже нараховує 250 будинків, тому люди у громаді будуть.
Однак Олег Синєгубов вважає, що свого часу Коломацька ОТГ була штучно створена під чиїсь інтереси, тому «з цієї історії потрібно виходити», адже він, а не облрада (як раніше) несе перед Урядом персональну відповідальність за спроможність кожної громади. За його словами, голова Коломацької ОТГ пізно до нього звернувся, бо вже 10 січня Полтавська ОДА направить до Кабміну остаточний варіант Перспективного плану. За цей час мало що вирішиться, однак він «почув громаду».
Олег Синєгубов також повідомив, що наразі є ще 3 неспроможні громади, тому адміністрації доводиться приймати непопулярні, але правильні рішення.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»