Центром міста пройшла традиційна смолоскипна хода на честь 111-ї річниці з дня народження провідника українських націоналістів Степана Бандери.
Близько 100 людей зі смолоскипами та прапорами націоналістичних організацій та партій в руках пройшли вулицею Соборності від переходу «Злато Місто» до пам’ятника Івану Мазепі на Соборному майдані. Колону супроводжував піший загін правоохоронців.
Хода розпочалася з виступу депутата Полтавської міської ради, представника ВО «Свобода» Юліана Матвійчука:
— Степан Бандера, ще півсторіччя назад мріяв і боровся за незалежну Україну з червоно-чорним прапором боротьби. Він казав, що червоно-чорний прапор боротьби приведе нас до синьо-жовтого прапора свободи. Так і сталося. Радянського союзу більше існує. А зараз існує незалежна Україна. Наша задача — наповнити її українським вмістом. Тому зараз, традиційно, як і роки до цього, ми пройдемося вулицями Полтави і відсвяткуємо День народження нашого провідника. Бандері тричі! Слава! Слава! Слава!
Біля пам’ятника Івану Мазепі захід продовжився хвилиною мовчання та виступами учасників ходи.
Продовжив свій виступ і Юліан Матвійчук:
— Коли один скаже «Слава Україні» і мільйони скажуть у відповідь «Героям слава!». Перший раз це сталося на Майдані 2013 року. Зараз він також дивиться з небес на нас. На всі міста, де зараз проходять марші на його честь. І він розуміє, що він переміг. Перемогли ми усі. На жаль, досі його постать росіяни зробили такою, якою раніше робили гетьмана Івана Мазепу: зрадник, вбивця. Але ми з вами знаємо правду. Ці люди прожили своє життя оберігаючи українців. Вони намагалися створити нову українську державу. І попри всі їх намагання, ми все ж таки її отримали. І зараз вже можемо з гордістю називатися українцями на нашій землі. Але наше завдання залишається те саме — наповнити Україну українським вмістом. Чесно кажучи... слухаючи вчора промову нашого президента, уже зрозуміло, що неважливо якою мовою ми будемо говорити, в якій країні жити. Неважливо як будемо себе називати. Я розумію, до чого все ведеться. Зробити з нації народ, який просто живе на своїй території — набагато простіше керувати. Але такий народ дуже легко знищити. Тому що найголовніший ідентифікатор, який вирізняє нас з-поміж інших націй, це є мова. Це є наша українська кров, наша земля, наша історія і наші традиції. Знаючи нашу історію, наші традиції і говорячи українською, ми ідентифікуємо себе в світі. І вже тоді, коли ми перестаємо мислити шлунком, а починаємо головою — таку націю неможливо знищити.
Захід завершився виконанням державного гімну України.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»