Авторизация

Вісті з Полтави - У Ворсклі знайшли вірусний гепатит А — епідеміологи рекомендують кип’ятити воду


Вісті з Полтави - У Ворсклі знайшли вірусний гепатит А — епідеміологи рекомендують кип’ятити воду


Ще 2 тижні тому спеціалісти Полтавського лабораторного центру виявили у річковій воді на Дублянщині збудники вірусного гепатиту А (хвороби Боткіна)


Спеціалісти Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України повідомили, що зробили забір води із річки Ворскли (в районі Дублянщини). Епідеміологи виявили в лабораторії вірусний гепатит А, який призводить до хвороби Боткіна (жовтухи). Після отримання невтішного аналізу, лабораторний центр попередив про це міську владу та водоканал. На думку епідеміологів, мікроби вірусного гепатиту А могли потрапити у річку із каналізації, а в каналізацію — із питної води. Тому полтавцям не рекомендовано пити некип’ячену водопровідну воду, адже це може бути небезпечним.



Секретар міської ради Олександр Шамота розповів, що у місті фіксується зростання кількості хворих на вірусний гепатит А, особливо серед мешканців Подолу. Однак він не рекомендував панікувати — у понеділок він дасть розпорядження, щоб медики перевірили історії хвороби тих людей, які захворіли на Боткіна. Можливо, вони напились води у річці під час купання, хоча міська влада вже давно заборонила купання на пляжах.



У «Полтававодоканалі» офіційно повідомили, що водопровідна вода береться із свердловин глибиною 700-800 метрів, тому в ній не може бути збудників небезпечних хвороб. Окрім цього хімічно-бактеріологічна лабораторія підприємства регулярно проводить відповідні аналізи води. Результати досліджень показують, що вода відповідає нормам і є безпечною для споживання.



Хоча влітку, дійсно, краще кип’ятити воду, яка взята із поверхневих джерел або із водойм. Звичайно, не зайвим буде кип’ятити і водопровідну воду, але це не пов’язано із тим, що вона є носієм збудника Боткіна. Тим більше, що вся вода перед подачею до мережі додатково хімічно очищуються від мікроорганізмів.



Довідково. Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитись гепатитом А через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Як повідомляє Всесвітня організація здоров'я, спалахи хвороби, коли інфікування відбувалось через воду, фіксуються нечасто.



В домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит А часто називають хворобою брудних рук. Вірус гепатиту А також може передаватись при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.



Симптоми гепатиту А можуть проявлятись як у легкій, так і у важкій формі. Найчастіше це: підвищена температура, слабкість, відсутність апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, сеча стає темнішою, пожовтіння шкіри і білків очей.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?