Літературна агенція "Discursus" 15 лютого у Києві презентує книгу прози про УПА "Лісові хлопці". До художнього видання, присвяченого українським повстанцям, увійшло оповідання полтавського автора, учасника НМО "Magnum Opus" Романа Повзика.
Книга мала вийти наприкінці жовтня 2015 року. Проте директор видавництва "Discursus", у якому виходить книжка, Василь Карп’юк пояснює, що "ми піклувалися про поліграфічну якість, естетичний вигляд, тому все трохи затягнулося".
До цієї книги потрапили найкращі твори, що надсилали на "Конкурс прози про УПА", який агенція проводила ще у 2014 році. В інтерв'ю "Громадському радіо" Карп’юк говорить, що вони хочуть розповідати про історію України цікаво:
- Попит на книги зростає, я можу судити як видавець. Цікавляться нашою історією, темою України тощо.
Переможців визначало журі в складі письменника, кіносценариста (зокрема, автора сценарію фільму про головнокомандуючого УПА Романа Шухевича "Нескорений") Василя Портяка, історика та публіциста, директора Українського інституту національної пам’яті і одного з головних декомунізаторів Володимира В’ятровича і самого Карп’юка.
У збірку прози про УПА потрапили тексти 24 авторів з різних куточків України. Загальний перший тираж книги - 2 тисячі екземплярів.
Книга складається з п’яти розділів: "Бойовий запал" (за словами видавця, сприймається як бойовик, оскільки там найбільше боїв), "Почуття на вістрі", "Лісові дівчата", "Яблуко від яблуні", "Спомин про бувале".
Одним з авторів в розділі про спомин став полтавець, учасник незалежного мистецького об’єднання "Magnum Opus" Роман Повзик. Його оповідання "Німі" розповідає про село Мартинівку, де дивним чином всі мешканці втратили здатність говорити. Військові з вченими в умовах підвищеної секретності приїздять сюди в намаганнях розібратися, що сталося, чи не несе ця німота епідеміологічну загрозу іншим людям, і як зупинити самогубства серед місцевих від такого шоку.
Презентація книги пройде сьогодні, 15 лютого о 18:00 у Києві в книгарні "Є" (вул. Лисенка, 3). Серед її учасників буде і журі, яке відбирало тексти для збірки прози - Портяк і В’ятрович.
Довідка: Володимир Михайлович В’ятрович (нар. 7 червня 1977, Львів) - український науковець-історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху, громадський діяч. Кандидат історичних наук, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху (Львів), член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького", екс-директор Архіву Служби безпеки України (2008–2010), редактор наукового збірника "Український визвольний рух" (2003–2008). З 25 березня 2014 року - директор Українського інституту національної пам'яті.