Командир розвідувального взводу 28 ОмБР Валід Ю зустрів російське вторгнення 2014 року в Криму. Тоді Валід працював у службі безпеки компанії “Сімсітітранс”, якій належав також кримськотатарський канал ATR.
“Ми охороняли журналістів, коли почалися заворушення в Криму в 2014 році, оці всі передачі каструль з пловом через забор військової частини, блокування наших військових”, – розповідає військовий.
У день проведення так званого референдума Валіда вкрали невідомі озброєні люди і наступні 2 тижні чоловік провів у підвалі ФСБ-шників. Цей інцидент правозахисники назвали першим переслідуванням українського мусульманина на окупованому півострові. “Коли ти сидиш в полоні і кожного разу ранок починається з гімну Росії… А 18 березня я вже був на підвалі, коли там підписали якісь папери, начебто взяли Крим у состав Росії, оці всі крики в коридорі – “Михалыч, я поздравляю тебя с возвращением в родную гавань”. Це спілкування співробітників підвалу чи СІЗО між собою, тому сумнівів щодо планів росіян в мене ніколи не було”, – розповідає Валід.
З полону його звільнили 1 квітня, росіяни вивезли Валіда на адміністративний кордон з півостровом без документів та речей. Так чоловік і вирішив стати добровольцем, взявши собі характерний позивний – “Крим”.
Він пройшов бої за Іловайськ, оборону Донецького аеропорту, Піски. Останній рік бригада Крима стоїть на бахмутському напрямку.
В інтерв'ю “Українській правді” військовий розповідає про перші дні повномасштабного вторгнення в урядовому кварталі, бої за Херсон та необхідність мобілізації.
Міномети для 48 ОШБр: https://send.monobank.ua/jar/7ii5QrhCdy __________________________________________________________
Вступайте в Клуб Української правди: https://club.pravda.com.ua/?utm_source=youtube&utm_medium=social&utm_campaign=sevgil
00:00 – Вступ 00:58 – Про позивний "Крим" 01:42 – Як відбувалась анексія Криму 05:11 – Головні події 10-річної війни 07:25 – Перші дні повномасштабного вторгнення 09:31 – Як вдалося переломити битву за Київщину 11:17 – Звільнення Півдня 13:34 – Бахмутська кампанія 18:29 – В України армія дронів ще не з'явилась, натомість вона з'явилась у росіян 19:31 – Хто вчиться швидше? 20:45 – Посилення мобілізації та мотивація 31:03 – Мобілізація жінок 32:34 – Цивільне життя в Києві травмує військових? 36:40 – Мобілізація на оборонні підприємства 37:53 – Роль дронів на фронті 40:24 – В чому найбільший дефіцит? 43:11 – Масштабування рекрутингу 46:07 – Батьки воюють, щоб не воювали їхні діти 47:53 – Що буде перемогою для "Криму"?