У понеділок, 1 листопада, кількість померлих від ковіду в усьому світі перевищила позначку 5 мільйонів людей. Це підтвердили одночасно кілька джерел: Університет Джонса Гопкінса в США, сайт worldometers.info та Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Станом на ранок 3 листопада ковід забрав життя 5 мільйонів 29 тисяч людей.
Майже половина зареєстрованих смертей припадає на частку країн з доходом вищим за середній або високим (таких як США, країни ЄС та Бразилія), де живе восьма частина всього населення Землі. Перше місце посідають США — понад 740 тисяч осіб.
Експерти підрахували, що пандемія коронавірусу забрала стільки ж життів, скільки всі конфлікти у світі з 1950 року, та стала третьою головною причиною смерті після серцево-судинних захворювань та інсультів.
Читайте також: Чекати недовго: коли з'явиться перша українська вакцина від COVID-19
При цьому, як вважають науковці, офіційні дані, напевно, нижчі за реальні, оскільки не всі з померлих тестувалися на коронавірус. Крім того, тих, хто помер удома, без отримання медичної допомоги, у багатьох країнах зовсім не включають до статистики по ковіду.
Майже за два роки з початку пандемії осередки захворюваності неодноразово змінювалися. Зараз коронавірус особливо швидко поширюється в Росії, Україні та інших країнах Східної Європи, де чутки, дезінформація та недовіра до влади перешкоджають масовій вакцинації.
Тим часом Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) офіційно схвалили застосування вакцини проти коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech для дітей віком від 5 до 11 років. Про це 3 листопада оголосило Міністерство охорони здоров'я США.
Читайте також: У Києві превалює штам «Дельта», основні переносники — діти, — епідеміолог
Передбачається, що вакцинація дітей знизить поширення COVID-19 у країні на 8% у період з листопада 2021-го до березня 2022 року. Вакцину вводитимуть у двох дозах по 10 мкг, що становить третину від кількості, яку отримують люди старші за 12 років. Перше та друге щеплення робитимуть дітям з інтервалом у три тижні. Поставлятимуться вони в різних упаковках і вводитимуться за допомогою спеціальних дитячих голок.
МОЗ США повідомило, що за час пандемії 1,9 мільйона дітей віком від 5 до 11 років заразилися коронавірусом. Вакцина Pfizer продемонструвала ефективність 90,7% профілактики захворюваності серед дітей цієї вікової групи.
Нагадаємо, що в Україні також мають намір вакцинувати проти коронавірусу дітей, але поки що від 14 років. Використовувати збираються також препарат Pfizer.
Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: все, що потрібно знати про Pfizer
Фото https://ua.depositphotos.com/