У США рішення передати Україні танки Abrams ухвалювалося важко: військові були проти, виходячи з практичних причин, політики – підтримували, оскільки без американської участі Німеччина відмовлялася надати свої Leopard. У статті NBC News розповідають, як вдалося знайти компромісне рішення, з яким погодилися Білий дім, Пентагон та Держдеп США.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
Міністр оборони США Ллойд Остін разом з іншими воєначальниками протягом кількох тижнів доводив, що США не має сенсу відправляти танки в Україну – через складність обслуговування, дорожнечу та логістичні проблеми.
Водночас проблема постачання необхідних Україні танків Leopard Німеччиною не могла бути вирішена без підтримки США.
В результаті президент США Джо Байден ухвалив ідею, яку запропонував держсекретар Ентоні Блінкен. З нею погодилося й військове керівництво США.
За словами джерела, 23 січня Джейк Салліван, Остін і генерал Марк Міллі зустрілися з Байденом і дали йому конкретні рекомендації щодо найкращого способу постачання танків Abrams.
За словами офіційних осіб, план був спеціально розроблений для забезпечення Німеччині "прикриття": США оголосять, що поставлять Україні 31 танк Abrams, але фактично відправлять їх лише за багато місяців, якщо не за рік.
Таким чином керівники Пентагону затвердили танки як частину середньо- та довгострокових можливостей для України та створили можливість для Києва отримувати європейські танки, яких вона потребує зараз.
Один чиновник сказав, що для Байдена найважливішим аспектом його стратегії щодо України є єдність у рамках американо-європейського альянсу, і що, бачачи суперечки про танки в Європі, він вирішив, що США мають вжити заходів, які дозволять зберегти єдність.
Читайте також: Танкове лобі. Глава делегації України в НАТО розповів, як переконали США та ФРН дати танки
Читайте також: 12 країн погодилися надати Україні близько 100 танків Leopard. Допоміг жест Британії – ABC News