Пускова установка NASAMS (фото — Flickr @p760)
Пентагон уклав контракт із Raytheon Technologies на виробництво шести зенітно-ракетних комплексів NASAMS для Збройних Сил України на суму понад 1,2 млрд доларів США. Про це повідомила пресслужба Міноборони союзників.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
Сили оборони України вже застосовують для захисту від ракетних ударів Росії два комплекси NASAMS, отримані у листопаді.
Про те, що сумарно Вашингтон має намір поставити Україні вісім одиниць таких систем ППО, стало відомо на початку листопада. Через місяць, у ніч проти 1 грудня, з'явилася інформація про контракт з оборонною компанією на суму $1,216 млрд.
До нього входить виробництво батарей ЗРК, супутнього обладнання, запчастин, навчання бійців ЗСУ та інші послуги.
"Роботи виконуватимуться в Тьюксбері, штат Массачусетс, з орієнтовною датою завершення 28 листопада 2025 року", – йдеться у повідомленні.
ДОВІДКА. NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) – розроблений норвезькою фірмою Kongsberg Defence & Aerospace спільно з американською фірмою Raytheon мобільний ЗРК для знищення повітряних об'єктів противника (БПЛА, балістичні ракети, гелікоптери, літаки, крилаті ракети тощо) на середніх та малих висотах за будь-яких метеоумов. Може вражати цілі на відстані до 180 км і висоті до 21 км. Батарея ЗРК покоління II складається із 12 пускових установок (кожна несе шість ракет), восьми радарів, одного центру управління вогнем, однієї машини з електронно-оптичною камерою та одного автомобіля Tactical Control Cell. Ймовірність враження цілі однією ракетою – 85%. Максимальна швидкість цілі – 1 км/с. Взято на озброєння в Норвегії у 1994 році. Випущено три покоління ЗРК.
Після нещодавніх повітряних атак окупантів в Україні та в Пентагоні заявили, що ефективність NASAMS проти російських ракет "була стовідсотковою".
30 листопада у Білому домі заявили, що Росія продовжить атакувати Україну ракетами та дронами.
Того ж дня президент Зеленський закликав канцлера ФРН Шольца ухвалити "історичне рішення" про передачу систем Patriot.
Читайте також: Перші NASAMS та Aspide вже в Україні. Наступна мета – літаки. У прозріння страшна ціна
Євген Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
0
[leech=viber://forward?text=https://news.liga.net/ua/world/news/raytheon-soberet-dlya-ukrainy-esche-shest-kompleksov-nasams-pentagon-vydelyaet-12-mlrd%3Futm_source%3Dsocial%26utm_medium%3Dsocial%26utm_campaign%3Dvbr]
[/leech]
Напишіть нам