Україна обговорюватиме із західними партнерами співпрацю Ірану та РФ і те, як Ірану при введених проти нього санкціях взагалі вдалося виробляти дрони-камікадзе та балістичні ракети в таких кількостях. Про це сказав радник глави офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
Подоляк заявив, що зізнання іранської сторони у передачі "невеликої кількості" дронів Росії перед повномасштабним вторгненням виглядає "трохи дивним".
"Тобто вони передали перед війною більше 1000 дронів, які почали використовувати лише після того, як Росія практично програла війну на полі бою. Тобто щоб знищувати нашу інфраструктуру, вони вісім місяців лежали на складах РФ", – сказав Подоляк.
Він також наголосив, що про передачу дронів нібито до повномасштабного вторгнення заявили в Міністерстві закордонних справ Ірану, але "на ділі" дрони передаються через Корпус вартових ісламської революції, і "вони практично не спілкуються між собою".
"Для мене найважливіше питання – а як так взагалі вийшло, що Іран, який уже 10 років під потужними санкціями, на сьогоднішній день має зброю, яка на порядок краща, ніж у РФ, яка не була під санкціями до 2014-го і навіть, я б сказав, до 2022-го не була під санкціями у сфері військової промисловості. Оце питання, яке нам доведеться з нашими партнерами проговорювати", – сказав Подоляк.
Він додав, що якщо Іран при таких санкціях має можливість передавати РФ 1000 дронів і балістичних ракет, а зараз ще є інформація про можливу співпрацю Ірану з Росатомом, то це "дивна ситуація", і Україна цим буде займатись "більш щільно".
Читайте також: Наслідки співучасті Ірану в агресії РФ будуть більшими, ніж вигода від її підтримки – МЗС