У Мінінфраструктурі заявляють, що небо над Україною залишається відкритим, держава працює над запобіганням ризикам для авіаперевізників. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе
"Інформація про закриття повітряного простору України не відповідає дійсності. Закриття авіапростору є суверенним правом України, відповідне рішення не ухвалювалося", – сказано в повідомленні.
Сьогодні у міністерстві відбулася робоча нарада за участю керівництва Офісу президента, Державної авіаційної служби, ДП Украерорух, ДП МА Бориспіль та українських авіакомпаній щодо ситуації на ринку авіаперевезень. За результатами наради було напрацьовано рішення для запобігання подальшому загостренню ситуації, повідомили у Мінінфраструктурі.
Там зазначили, що більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без обмежень. Зокрема, 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти із 34 країн світу.
За даними відомства, деякі перевізники мають складнощі, пов'язані з коливаннями на ринках страхування. Україна готова підтримати авіаперевізників та планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку, зазначили у Мінінфраструктурі. Там додали, що проводяться консультації з міжнародними партнерами та готуються відповідні рішення уряду.
"Ринки страхових послуг, як і ринки капіталу, вразливі до інформаційного поля. Очікуємо, що вже найближчим часом ситуація стабілізується. Для цього уряд, Офіс президента та наші міжнародні партнери розробляють спільні рішення. У разі потреби держава забезпечить повернення всіх громадян України з-за кордону" – прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Сьогодні літак авіакомпанії SkyUp рейсом Мадейра-Київ вимушено сів у Кишиневі. Власник літака категорично заборонив летіти до Києва, коли судно вже було у повітрі. Також відомо, що компанія KLM припинила польоти в Україну з міркувань безпеки.