Катерина Пархоменко виконала проект реконструкції Співочого поля ім. Марусі Чурай. Фахівці високо оцінили проект та визнали Катерину сформованим спеціалістом
Студентка Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Катерина Пархоменко втілила у дипломному проекті «друге життя» для колись популярної локації Полтави — «Співочого поля імені Марусі Чурай» на території міського парку культури й відпочинку «Перемога» і захистилась на «відмінно». Про це повідомили у медіа—центрі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
На захист завітав популяризатор ідеї реконструкції «Співочого поля імені Марусі Чурай», народний депутат України Андрій Боблях, який співпрацював з науковим керівником студентки.
Керівник дипломного проєкту, старший викладач Андрій Конюк, зазначив, що за період навчання Катерина Пархоменко зарекомендувала себе як відповідальна, старанна студентка.
— Для нашого міста дійсно необхідний даний проект реконструкції «Співочого поля». На мою думку, презентація запропонованого архітектурного рішення пройшла на високому професійному рівні. Бажаю успіхів на наступних етапах навчання, продовжувати працювати над проектуванням споруд з глядацькими місцями та експериментувати з іншими напрямками, яких у архітекторів дуже багато. Як керівник гарантую, що це — сформований висококваліфікований фахівець, — підкреслив Андрій Конюк.
— Авторка проекту пропонує цікаве реконструкційне рішення «Співочого поля імені Марусі Чурай» на території міського парку культури й відпочинку «Перемога» у місті Полтава на основі варіантного проектування. Практичні рішення, пропоновані авторкою, у порівнянні з попередніми проектами, свідчать про хорошу архітектурну підготовку, — прокоментував комплексний архітектурний проект студентки старший викладач, член Національної спілки архітекторів України Павло Васильєв. — Подано схеми цікавої реконструкції козирка позаду головної сцени та приміщень першого поверху, гримерок артистів, схеми розсадки глядацької сцени, переходів, вентиляційних шляхів та перегородок наведені на кресленнях та деталізаціях. Якщо творчо допрацювати вимоги інклюзивності, звернути увагу на пішохідні доріжки поряд з пандусами та внести корективи у вигляді облаштування пандусів без сходинок для маломобільних груп населення, що полегшило б експлуатаційні якості прилеглої території «Співочого поля» — проект дійсно поверне відвідувачів на цей об’єкт.
Члени екзаменаційної комісії відзначили, що програма бакалаврських робіт виконана в повному обсязі, студентка на високому рівні впоралася із поставленим завданням, врахувала існуючі ризики та сучасний стан будівлі, і побажали на майбутнє, щоб авторка дипломного проекту змогла розкритися повністю як фахівець.
— Студентка врахувала у проєкті і той важливий момент, що неможливо увійти в той час, коли будували «Співоче поле» і використала сучасні технології, архітектурні рішення, щоб знакова локація реально осучаснилась, а не просто була відтворена у попередньому вигляді. Нові інноваційні рішення дозволять зробити цю унікальну сцену місцем проведення різноманітних фестивалів, виступів тощо, — зазначив ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко.
Нагадаємо, у 2016 році влада Полтави презентувала ескіз проекту реконструкції Співочого поля у Полтаві. Місто навіть виплатило аванс виконавцю ескізного проекту — ТОВ «Майстер-Буд» (м. Дніпро) — 268 680 грн.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»