Після приєднання до Хартії Полтава має запровадити механізми фактичної рівності між чоловіками та жінками у сферах життєдіяльності громади
На наступну сесію Полтавської міськради, яка відбудеться 18 червня, винесено проект рішення «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад».
Проект рішення передбачає:
Депутат Катерина Бабіч так прокоментувала цей проект рішення:
— Важливий прогресивний крок, який зробили понад 1870 міст та 36 країн по всьому світу, близько 80 органів місцевого самоврядування України, серед них 60 міст та містечок, а тепер і наша Полтава! Одноголосна підтримка на комісії проєкту рішення «Про приєднання до Європейської хартії »! Це кросекторальний і мультифункціональний документ, який визначає вектор розвитку у всіх сферах життя міста, надає йому комплексності та рівності від гендерно орієнтованого бюджетування, інфраструктурного балансу доступності до руйнування стереотипів та застарілих комплексів громад, зокрема, стосовно людей з інвалідністю.
Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад адресована місцевим та регіональним органам самоврядування Європи, і запрошує їх до її підписання, щоб публічно продемонструвати прийняття принципу рівності жінок і чоловіків, та щоб на території їхньої діяльності реалізовувалися зобов’язання, які викладені у Хартії.
З метою сприяння реалізації таких зобов’язань кожен орган-підписант зобов’язується розробити План дій для досягнення рівності, у якому будуть визначені його пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації.
Крім цього, кожен орган-підписант зобов’язується залучити до реалізації цієї Хартії і до впровадження механізмів для досягнення фактичної рівності усі установи й організації на його території.
Хартію було розроблено у рамках проекту (2005-2006) Ради європейських муніципалітетів і регіонів у тісній співпраці з численними партнерами, перелік яких наведений нижче. Проект було підтримано Європейською Комісією через 5-ту програму дій Співтовариства щодо досягнення рівності чоловіків і жінок.
Рівність жінок і чоловіків є одним з основних прав усіх громадян та фундаментальною цінністю будь-якої демократичної держави. Щоб досягти цього, таке право має бути не тільки юридично визнаним, але й ефективно застосовуватися до всіх аспектів життя: політичного, економічного, соціального і культурного.
Незважаючи на численні випадки формального визнання і прогресу, рівності між чоловіками та жінками так і не було досягнуто у повсякденному житті. Жінки і чоловіки на практиці не користуються однаковими правами. Соціальна, політична, економічна і культурна нерівність зберігається, наприклад, в умовах нерівності заробітної плати та відсутності політичного представництва.
Ці нерівності є результатом соціальних концептів, побудованих на численних стереотипах у родині, школі, культурі, засобах масової інформації, сфері праці, організації суспільства... Таким чином, існує багато сфер, де можна діяти, реалізовувати нові підходи та здійснювати структурні зміни.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»