Авторизация

Вісті з Полтави - Поліція підозрює «Агентство місцевих доріг» у незаконній вирубці дерев на Котелевщині — державна підприємство заперечує ці висновки


Вісті з Полтави - Поліція підозрює «Агентство місцевих доріг» у незаконній вирубці дерев на Котелевщині — державна підприємство заперечує ці висновки

Слідче управління поліції області вважає, що посадовці «Агентства місцевих доріг» за домовленістю із низкою підприємців вздовж дороги Мала Рублівка — Рунівщина незаконно вирубали 166 дикоростучих дерев та реалізували їх. В Агентстві указали на те, що діють в рамках закону


2 червня відбулося судове засідання Полтавського апеляційного суду, на якому колегія суддів від головуванням Ліліани Нізельковської розглянула матеріали провадження за апеляційною скаргою прокурора на ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду Полтава від 6 травня 2021 року. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні клопотання ГУНП в Полтавській області від 25 березня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 246 КК України (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу). Поліція клопотала про арешт майна: пилорами, причепів, автомобілів, трактору та торцювального станку.



У матеріалах справи йдеться про те, що 2 березня до поліції надійшла заява про те, що на території Полтавської області діє група осіб, до складу якої входять працівники «Агентства місцевих доріг Полтавської області» та заступник начальника відділу цієї державної установи. Основними виконавцями робіт по незаконній заготівлі деревини є два підприємця та директор ТОВ «Лісові ресурси».



Попри відсутність дозволів на проведення рубки дерев вони на всій території області вирубують дерева у величезних обсягах, щомісяця — десятки тисяч дерев. Вся незаконна діяльність підприємців прикривається нікчемним листом від ДП «Агентство місцевих доріг» з посиланням на ДСТУ. Деревина не береться на баланс, електронний облік деревини не ведеться, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів не сплачується до держбюджету.



Так, 11 березня державні інспектори з охорони навколишнього природнього середовища Центрального округу провели інспекцію на території Котелевського району. В ході обстеження земельної ділянки під захисною лісосмугою вздовж узбіччя автодороги місцевого значення Мала Рублівка — Рунівщина, розташованої між селами Мала Рублівка та Велика Рублівка (кадастровий номер: 5322280800:00:002:0052), було виявлено незаконну вирубку 166 дикоростучих дерев різної породи та діаметру.




Порубка дерев відбулася між селами Мала Рублівка та Велика Рублівка

Слідство встановило, що керівництво ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» в особі директора та заступника організували схему незаконного рубання дерев у межах смуг відведення автомобільних доріг місцевого значення.



З цією метою вони разом з іншими особами зареєстрували ТОВ «РДС-Полтава». За версією слідства, дане підприємство створено для конспірування діяльності злочинної групи пов’язаної з привласненням коштів виділених ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг. Крім того, діяльність даного підприємства також спрямована на видалення зелених насаджень в межах смуг відводу автодоріг.




Формулювання з клопотання слідчого поліції щодо «РДС-Полтава»

З цією метою Агентство уклало з «РДС-Полтава» договір на обслуговування автомобільних доріг Полтавської області. Остання в свою чергу для видалення зелених насаджень в межах смуг відводу автошляхів залучає субпідрядників з-поміж місцевих ФОПів чи юридичних осіб.



Також встановлено, що здобута у протиправний спосіб деревина не була оприбуткована в «Агентстві місцевих доріг Полтавської області» та розтрачена на користь фізичних осіб підприємців та юридичних осіб в якості ділової деревини та паливних дров.



30 квітня правоохоронці провели обшук на території, де ця деревина оброблялася. Саме так правоохоронці знайшли вище згадану техніку, яку слідчий постановив вважати речовими доказами.



Однак колегія суду встановила, що у підприємця, власника майна, є лісорубний квиток, а також дозвіл на виконання лісосічних робіт, трелювання, транспортування лісу. Підприємець використовує пилораму для зберігання і обробки деревини.



Кримінальне провадження містить договори про купівлю-продаж необробленої деревини між ДП «Миргородське лісове господарство» та низкою підприємців про надання послуг з розпилювання деревини для виготовлення піддонів та послуг зі збирання піддонів, а також товарно-транспортні накладні при перевезенні деревини автомобільним транспортом.



Слідчий просив арештувати усе майно. При цьому ні слідчим, ні прокурором не зазначено, яка саме із вилученої деревини, заготовлена шляхом незаконної порубки дерев в межах лісосмуг відведення автомобільних доріг місцевого значення, незаконно перевезена та зберігається. Також не зазначені та не надані документи, конкретні факти і докази, що ця виявлена деревина здобута у протиправний спосіб.



Крім цього не зазначені у клопотанні та не надані документи, які підтверджують право власності, користування чи розпорядження щодо усіх транспортних засобів, зазначених у клопотанні.



Колегія суддів ухвалила апеляційну скаргу прокурора задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду Полтава від 6 травня 2021 року, якою відмовлено в накладенні арешту на майно, скасувати. Натомість потрібно постановити нову ухвалу, якою клопотання слідчого повернути прокурору.



Коментар «Агентства місцевих доріг Полтавської області»



«Полтавщина» отримала коментар від представників ДП «АМД» щодо вищезгаданого кримінального провадження:



«На балансі Агентства не перебувають дерева, які розташовані на земельній ділянці вздовж узбіччя автомобільної дороги загального користування місцевого значення О1710369 /Н-12/ — Мала Рублівка — Рунівщина — /М-03/. Відповідно Агентство не надавало ФОП Литвиненко О.О., ФОП Рудь Г.О., ТОВ «Лісові ресурси» дозволи на порубку дерев на зазначеній земельній ділянці.



Згідно з розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 2 травня 2018 року Агентство є балансоутримувачем мережі автомобільних доріг місцевого значення Полтавської області, в тому числі, автомобільної дороги О1710369 /Н-12/ — Мала Рублівка — Рунівщина — /М-03/.



Основною метою діяльності Агентства є утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, тому воно не є постійним/тимчасовим лісокористувачем у розумінні Лісового кодексу України і не може використовувати або розпоряджатись лісовими ресурсами.



Разом з тим, послуги по видаленню порослі, кущів, чагарників, збирання гілок, прибирання сміття на узбіччях, в смузі відводу та укосах автомобільних доріг місцевого значення надаються у відповідності до вимог ДСТУ 3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану», а також ДБН В.2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування Частина ІІ. Будівництво».



Згідно пункту 3.4 ДСТУ 3587-97 розміщення зелених насаджень на автомобільних дорогах загального користування повинно відповідати наступним вимогам:



Відстань від кромки проїзної частини до найближчого краю стовбура дерева (краю чагарника)


для дороги І категорії — не менше ніж 14,00 м;
II категорії — 11,25 м;
III категорії — 9,50 м;
IV категорії — 9,00 м;
V категорії — 8,25 м.

Відповідно до ДСТУ розміщення зелених насаджень на узбіччях і укосах земляного полотна автомобільних доріг не допускається, зелені насадження повинні бути ліквідовані протягом 10 діб з моменту виявлення з дотриманням відстані від проїзної частини до найближчого стовбура дерева (краю чагарника) в залежності від категорії дороги (включно до найнижчої), що визначається від інтенсивності руху автомобілів.



Дерева на баланс Агентства не передавались, у його власності не знаходяться, відтак, останнє не є потерпілою стороною у зазначених правовідносинах, підстави для обрахунку Агентством суми завданих збитків відсутні.»



***



Нагадаємо, протягом 2020-2022 років понад 7 тис. км місцеві доріг Полтавщини має утримувати підприємство ТОВ «РДС-Полтава» в рамках договору загальною вартістю 3,8 млрд грн. На практиці реальне фінансування робіт з утримання є у кілька разів меншим та сягає близько 275 млн грн на рік.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка