Авторизация

Вісті з Полтави - Кандидати на виліт з депутатів Полтавської міськради: екс-свободівець та троє «слуг»


Вісті з Полтави - Кандидати на виліт з депутатів Полтавської міськради: екс-свободівець та троє «слуг»

Юрій Бублик

Через порушення партійної дисципліни без мандатів восени можуть залишитись Юрій Бублик, Світлана Нестуля, Марина Пілатова та Євгенія Янко


Після запровадження у виборче законодавство у 2020 році імперативного мандата, джерелом влади для депутатів став не народ, а керівники місцевих політичних організацій. Тому у випадку відходу від партійної дисципліни «єретиків» відкликатимуть політичні керівники, а не виборці, які обрали їх. Цей репресивний інструмент можна застосувати після відбуття депутатом річного терміну своїх повноважень.



Полтавська міська рада 8-го скликання, пропрацювавши з півроку, вже має таких кандидатів на виліт.



Так, голова фракції ВО «Свобода» у міській раді Юліан Матвійчук повідомив, що восени партія замінить депутата Юрія Бублика, який без попередження та консультацій одноосібно вирішив перейти до партії «Європейська Солідарність».



Джерела з фракції «Слуга народу» повідомили, що на рівні керівництва обласного осередку партії прийнято рішення, яке погоджене з Офісом Президента України — відкликати тих депутатів, які знехтували позицією партії з принципових політичних питань. Таким «зальотом» є голосування за кандидатуру секретаря міськради Андрія Карпова від «ЄС» аж трьох депутатів-слуг: Світлани Нестулі, Марини Пілатової та Євгенії Янко. При цьому останні депутатки — це квота нардепа Дмитра Нальотова.




Світлана Нестуля, Марина Пілатова та Євгенія Янко

За іншою інформацією, у фракції «ОПЗЖ» у самостійному плаванні вже перебувають троє депутатів, за винятком голови фракції Оксани Деркач. Однак голова міської партійної організації та нардеп Ілля Кива категорично заперечив це і запевнив, що фракція є дисциплінованою і непохитною. А такі чутки розповсюджують вороги цієї партії.



Розподіл «хлібних карточок»



Окремо висвітлимо тему, яка є супутньою до проблеми партійної дисципліни. Як правило, після досягнення консенсусу щодо більшості у раді, бенефіціари обумовлюють свої своєрідні «паї», які вони отримуватимуть пропорційно до своєї участі у процесі.



Як влучно, але конфіденційно висловився один із місцевих політиків — відбувається розподіл «хлібних карток». Чи відбувається й розподіл «наркомівських ста грам» поки невідомо, але напевно, що так.



Вільнодумство окремих депутатів може пояснюватись саме цим. Особливо це стосується депутатів, які є у лавах опозиційних фракцій, але така свята опозиційність їх надто тяжіє. Тому вони намагаються встати в чергу за вказаними хлібними карточками, грубо кажучи, наплювавши на позицію своїх лідерів. Для об’єктивності додамо, що так було завжди: як без Олександра Мамая, так і з ним.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка