На посаду начальника відділу оперативного реагування Полтави претендує колишній радник міського голови та представник громадської організації «Студреспубліка» Роман Широких
Виконавчий комітет Полтавської міської ради проводить конкурс на заміщення вакантної посади начальника відділу оперативного реагування. Документи приймають з 14 квітня по 13 травня. Попередня дата проведення конкурсу 17 травня.
Згідно з даними НАЗК, документи подав тільки один кандидат — Роман Широких. Він є спеціалістом у сфері муніципальної інфраструктури та представником партії «Республіки» й громадської організації «Студреспубліка», яку очолює Олег Слизько. До слова, Олег Слизько працював у відділі оперативного реагування за часів мерства Андрія Матковського.
«Полтавщина» поговорила з Романом Широких про його перші кроки на посаді, в разі перемоги на конкурсі.
— Які ідея ви намагатиметеся реалізувати на цій посаді? Як можна покращити роботу відділу оперативного реагування?
— Перш за все, головна мета роботи цієї служби — це комунікація між мешканцями та структурними підрозділами Полтавської міської ради. Прийняття та обробка заявок від мешканців міста, вирішення аварійних ситуацій, які виникають у місті Полтава. Першими кроками систематизації цієї роботи є запровадження системи Poltava Smart City, яка працює в пілотному режимі, але повноцінно ще не запущена.
— Щодо камер «Безпечного міста», будете пропонувати міській владі збільшити кількість камер відеоспостереження?
— Тієї кількості камер, що є на сьогодні у Полтаві, недостатньо. Ми бачимо, як у місті ДТП сталася, або вкрали дерева, камери не охоплюють кожен куточок. Потрібно провести інвентаризацію розміщення тих камер, які на сьогодні є, чи достатній кут огляду тієї чи іншої ділянки. Потім — складання карти, де ще потрібно розмістити нові камери. Навантажити ці камери додатковими елементами, наприклад програма моніторингу дорожнього руху в місті. Камери потрібно прив’язувати до системи паркування, зараз у місті розробляється паркувальна концепція. Не вистачає камер у пішохідних зонах та парках.
— Система Poltava Smart City наскільки ефективна для розв’язання проблем мешканців?
— Система працює у пілотному режимі. Більшість комунальних підрозділів підключені до цієї системи. Poltava Smart City — це не лише прийняття заявки і її обробка, там є ще додатковий функціонал: система моніторингу новин, відстеження громадського транспорту тощо. Також використовують Push-сповіщення. Наприклад, зараз «Міськсвітло» проводить плановий ремонт світлофорів на вулиці Європейській. Ми зробили сповіщення серед зареєстрованих учасників. Мешканці попереджені, що на цій ділянці може бути ускладнений рух. Сповіщення приходять, якщо є планові чи аварійні відключення водоканалу, теплоенерго та інших структурних підрозділів.
— Чи не планується створити веб-версію карти проблем міста?
— Веб-версією користуються оператори, для отримання заявок від громадян. Ця система дозволяє працювати із комп’ютера. Перевірю, чи можуть нею користуватися прості мешканці.
— Який у вас досвід роботи із муніципалітетами й комунальними службами?
— Минулого року я працював радником виконавчого комітету із розвитку велосипедної інфраструктури. Останні кілька років я працюю з іншими містами в плані впровадження інфраструктурних проектів. Міста укладають зі мною контракти, щоби я впровадив той чи інший проект.
Нагадаємо, що попередній керівник відділу оперативного реагування Сергій Зубань, представник «Рідного міста», звільнився із посади після зміни владу у Полтаві.
Довідково. Зв’язатися зі службою оперативного реагування можна кількома способами. За телефонами +38 (066) 286-58-87, +38 (067) 158-15-80. За цими номерами можна подзвонити або написати у месенджери Telegram, WhatsApp та Viber. Також звернутися до служби оперативного реагування можна за короткою адресою у Telegram @kc1580.
Ті, хто не хоче використовувати мобільні телефони, може звернутися із проблемою за коротким номером 1580 (в рамках Полтави) або за стаціонарними номерами 56-48-38, 56-29-71 чи у приміщенні Полтавської міськради — у відповідному вікні.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»