У Полтаві до вакцинування від коронавірусу залучили дві приватні клініки «Мій лікар» та «Сімейна Клініка» — відкрито попередній запис на безкоштовне щеплення
Дві полтавські приватні клініки «Сімейна клініка» та «Мій лікар» будуть долучені до вакцинування населення у Полтаві від COVID-19. Щеплювати вони почнуть тоді, коли в область привезуть партію AstraZeneca корейського виробника SK Bioscience Co Ltd. Це має відбутися наступного тижня. Таку інформацію «Полтавщині» надав заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.
За словами Юрія Курилка, область уклала угоди з цими клініками, аби прискорити вакцинування у Полтавській області. Фахівці цих закладів пройшли навчання для щеплення від коронавірусу, а область, зі свого боку, розподілить для них дози, придбані державним коштом.
Найперше, що треба зробити для отримання цієї вакцини — це укласти декларацію із сімейним лікарем (якщо такої у вас ще немає). Це потрібно, аби дані про щеплення лишилися в єдиній базі.
Обрати зручний для вас центр ПМСД, бажаного лікаря або приватну клініку (її послуги також сплачує держава) можна на порталі HELSI. Якщо ж у людини немає доступу до інтернету, можна подзвонити до найближчої поліклініки і проконсультуватися щодо підписання декларації.
Якщо ви вже маєте сімейного лікаря, то із запитаннями щодо щеплення і термінів отримання першої дози треба звернутися до нього.
Клініки «Мій лікар» та «Сімейна Клініка» зазначають, що у першу чергу вакцинуватимуть людей, віком від 65 років та осіб 1-3 етапів. Це, зокрема, медики, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті, соцпрацівники, працівники критично важливих структур держбезпеки та працівники сфери освіти.
Втім, якщо ви не належите до жодної з цих груп, ви все одно можете подати заявку на щеплення. Як тільки у клініках почнуть вакцинувати інші вікові групи, з вами одразу зв’яжуться. А попередній запис дозволить групам скласти списки і продумати логістику вакцинування. До того ж, якщо вакцина з Південної Кореї надійде у тому ж вигляді, як і індійська, то у бригад можуть бути залишкові дози.
Записатися на вакцинацію у «Сімейній Клініці» можна за телефонами (099) 182-40-30 (вул. Старий Поділ, 4а), (095) 551-31-02 (вул. Європейська, 108) або заповнивши онлайн-форму. У клініці «Мій лікар», яка розташована на вул. Конституції, 13, заявки приймають за телефонами 0-800-50-55-28 (безкоштовно із будь-якого мобільного оператора), 099-238-38-39, 098-338-38-39.
Як зазначив Юрій Курилко, і приватні клініки і державні центри ПМСД вакцинуватимуть цією партією AstraZeneca лише тих, хто поки не отримав першу дозу. Оскільки виробник визначив для ревакцинації 12 тижнів, то тих, хто вже отримав перше щеплення, вакцинуватимуть повторно лише з травня. За планом, для них використовуватимуть також південнокорейську AstraZeneca від SK Bioscience Co Ltd.
Також, за словами Юрія Курилка, область уже використала усі дози індійської вакцини Covishield від Oxford/AstraZeneca, які привезли наприкінці лютого. Наразі мобільні бригади закінчують щеплювати мешканців геріатричних пансіонатів тією партією вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech, яку привезли наприкінці минулого тижня, та чекають наступної поставки партії. Їх привозитимуть майже щотижня. Також використали понад 1000 доз вакцини від китайської компанії Sinovac. Такої вакцини привезли в область 7960 доз. Усі перелічені вакцини, окрім індійської — однодозові, тому не потребують пошуку людей на «залишкові» дози. У якому вигляді надійде корейська вакцина, Юрій Курилко поки точно не знає.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»