Протягом березня Група Нафтогаз реалізувала шість соціальних проєктів у Полтавській області, спрямованих на оновлення закладів освіти, вдосконалення інфраструктури населених пунктів і забезпечення місцевих лікарень необхідним обладнанням.
У рамках реалізації освітньої ініціативи для Човно-Федорівської школи Опішнянської громади закупили сучасну техніку та меблі: чотири смарт-телевізори, три ноутбуки та 20 шкільних парт. Також АТ «Укргазвидобування» (Група Нафтогаз) профінансувало модернізацію шкільної їдальні, забезпечивши її кухонними меблями.
— Обладнання й утримання навчальних закладів вимагає значних фінансових вкладень, які повністю лежать на плечах громади. І коли є такі надійні партнери, як Група Нафтогаз, це значно допомагає розвитку шкіл і садочків. Дуже приємно, що компанія ніколи не залишається осторонь важливих життєвих процесів у громаді та підтримує нас, — зазначає голова Опішнянської територіальної громади Микола Різник.
За підтримки Групи Нафтогаз у межах проєкту «Школа майбутнього» в селі Базилівщина Машівської громади створили надсучасний фізико-математичний кабінет. Відремонтували клас, придбали парти з підключенням до електромережі за стільцями, шафи для зберігання дидактичного матеріалу, великий стелаж, а також встановили мультимедійне обладнання: інтерактивну дошку з проєктором і ноутбуком. Оновлений кабінет дозволяє проводити навчання з використанням інтерактивних ресурсів, що відчутно впливає на залучення учнів до навчального процесу.
У Решетилівській громаді для Піщанської школи імені Л.М. Дудки придбали сучасну техніку для облаштування мультимедійного класу: сенсорну дошку, ноутбук, чотири комп’ютери та принтер. В оновленому кабінеті вже проводять уроки біології, математики, фізики, хімії та інформатики.
Освітній проєкт Групи Нафтогаз приніс користь і Ланнівській громаді. В їдальні місцевої школи оновили стіни, стелю, підлогу, вікна, сантехніку та вентиляцію. Замінили також систему каналізації. У харчоблоці тепер є все необхідне: нова плита, духовка, електром’ясорубка, універсальна овочерізка, водонагрівач, мийка.
— За 44 роки це перший повномасштабний ремонт в Ланнівській школі. Обсяг реконструкції був досить великий, а терміни стислі. Але встигли зробити все, що планували. Тепер задоволені і діти, і батьки, і працівники харчоблоку, тому що умови роботи теж покращилися, — зазначає голова Ланнівської об’єднаної територіальної громади Костянтин Удовиченко.
У межах проєкту «Сучасна лікарня громаді» Група Нафтогаз підтримала Човно-Федорівський фельдшерсько-акушерський пункт. Щоб лікар оперативніше і зручніше надавав медичну допомогу і діставався до потребуючих жителів, придбали електроскутер. Його швидкість становить в середньому 50 км/годину, а маневреність дає змогу діставатися у найменш доступні місця громади.
У Піщаному Решетилівської громади Група Нафтогаз реалізувала проєкт «Безпечне село». За кошти газовидобувної компанії закупили та встановили енергоощадне освітлення уздовж трьох вулиць села — по вісім опор зі світильниками й енергозберігаючими LED-лампами. Ще вісім автономних вуличних ліхтарів, що працюють на сонячних батареях, освітили пішохідну зону.
За користування надрами для видобутку газу і нафти за січень-березень 2021 року до місцевих бюджетів Полтавщини від Групи Нафтогаз надійшло понад 138,6 млн грн рентної плати.
Для громад, де ведеться видобувна діяльність, рента — вагомий внесок до місцевого бюджету. Від розміру цих платежів напряму залежать можливості громад у сфері розбудови інфраструктури й інвестування у соціально-економічний розвиток.
— Соціальна стабільність — це стійкість і ефективність соціальної політики підприємства, послідовне та якісне вирішення питань, які виникають в регіонах. Зберігаючи наявні позиції, Група Нафтогаз рухається вперед і не збирається зупинятися на досягнутому, — підсумував зроблене керівник департаменту регіонального розвитку АТ «Укргазвидобування», що входить в Групу Нафтогаз, Євгеній Баранов.
Довідково. НАК «Нафтогаз України» — одна з найбільших компаній в Україні та провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу. Нафтогаз — це вертикально інтегрована нафтогазова компанія повного циклу. Вона охоплює розвідку та розробку нафтогазових родовищ, видобуток і пошукове буріння, транспортування та зберігання нафти й газу.
«Нафтогаз Розвідка та Видобування» (раніше АТ «Укргазвидобування») — дивізіон Групи Нафтогаз, що займається пошуком і розвідкою родовищ нафти та газу, їх розробкою й видобутком вуглеводнів. Підрозділи дивізіону видобувають 73% українського газу. До дивізіону належать газопромислові підрозділи й інші філії, зокрема газопромислове управління «Полтавагазвидобування».
Катерина ТАРАСОВА