Гранітні кулі діаметром в 70 см планують встановити на перехрестях з вулицями Котляревського, Гоголя та Стрітенською
Ще у 2020 році міська влада вирішила продовжити пішохідну частину вулиці Соборності на ділянці від театру Гоголя до колишнього Нацбанку. Такі плани відповідали концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», яку депутати погодили у 2019 році.
Патрульна поліція затвердила схему організації дорожнього руху на цій ділянці, а комунальники встановили загородження та дорожні знаки. На цій ділянці рух для звичайних автомобілів заборонений. Однак дозволений проїзд технологічного транспорту, рятувальних служб, медичної допомоги, осіб з інвалідністю та людей, які проживають в прилеглих будинках. Хоча водії як ігнорували ці обмеження до рішення виконкому, так і продовжили це робити й після. Інколи навіть виламуючи стовпчики огродження.
Щоб надати рішенню більшої дієвості, міська влада запланувала обмежити «пішохідку» спеціальними вуличними елементами.
Як повідомив заступник міського голови Євген Ричка, протягом 2021 року заплановано закупити та змонтувати гранітні кулі та спеціальні металеві штирі:
— Плануємо встановити гранітні кулі на вулиці Котляревського, біля ЦУМу, на вулиці Гоголя та на вул. Стрітенській, біля колишнього Нацбанку. Це буде приблизно 20 штук гранітних куль, які будуть посаджені на металеві штирі, щоб їх не посунули. У середині залишимо проїзди для спецтранспорту та автомобілів, які постачають продукти місцевим кафе. Ці проїзди перекриватиме сталевий штир, який буде опускатись та підійматись вздовж своєї вісі. Вони матимуть електропідігрів, щоб лід та сніг не заважали їх роботі. Попередньо не зможу назвати їх вартість, але аналоги в інших містах коштували досить дорого, приблизно 7 тисяч євро за штуку. Про вартість куль — розповімо пізніше, але це також замовлення не з дешевих.
Ця ініціатива обґрунтовується тим, що рішення влади про організацію пішохідної зони на вул. Соборності фактично не виконується. Після реалізації проекту пішохідна зона буде надійно захищена, а гранітні кулі не зіпсують зовнішнього вигляду вулиці.
Нагадаємо, міська влада у 2018 році запланувала у дві черги реконструювати вулицю Соборності від «Злата міста» і до Свято-Успенського собору за 170 млн грн. Однак ця ініціатива завершилась лише оплатою роботи проектантів — ініціатори реконструкції переконались, щоб без заміни мереж під вулицею роботи можна навіть не починати. А це у рази здорожує вартість реконструкції.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»