Авторизация

Вісті з Полтави - Команда Мамая може побудувати багатоповерхівку упритул до найстарішої церкви Полтави


Вісті з Полтави - Команда Мамая може побудувати багатоповерхівку упритул до найстарішої церкви Полтави

Будинок на вул. Соборності, 12 у Полтаві | Фото: poltavaopen.com

Представникам команди Мамая можуть виділити ділянку під будівництво багатоповерхівки упритул до найстарішої церкви Полтави — вони вже збудували «Криницю» на Соборності замість реставрації


На сесію Полтавської міськради, яка відбудеться вже у п’ятницю, винесли проект рішення «Про затвердження проектів розподілу територій, визначення меж або впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань у Полтаві». Один із пунктів цього питання — визначення ділянки для багатоквартирного будинку по сусідству зі Спаською церквою. Відповідне прохання подало підприємство, пов’язане із міським головою Олександром Мамаєм, яке уже викупило квартири у будинку на цій землі.



Нові власники будинку на цій ділянці — члени команди Мамая



Мова йде про ТОВ «Сельхозкомплект», співвласниками якого є Володимир Хоменко та Юрій Пантюх. Обидва були депутатами Полтавської міськради 6-го скликання від партії Мамая «Совість України». Пантюх також до листопада 2013 року керував КП «Полтава-сервіс», а Хоменка у 2011 році Мамай називав одним зі своїх головних помічників у дорожніх питаннях.



За даними Мін’юсту, Юрій Пантюх також є співзасновником ГО «Суспільний діалог Полтавщини». Серед інших засновників цієї громадської організації є Микола Балабан. Пантюха з ним також пов’язує й спільна підприємницька діяльність.



Окрім політичної діяльності в партіях «Народний фронт» і «БПП», Микола Балабан є власником мережі кафе «Криниця». Одне з них у 2018 році облаштували на вулиці Соборності, 4 — замість обіцяної реконструкції житлового будинку. Саме на Миколу Балабана були оформлені каси в усіх трьох закладах цієї мережі.



ТОВ «Сельхозкомплект», засновники якого пов’язані з Олександром Мамаєм та власником напівзаконно облаштованої «Криниці» у самому центрі, тепер хочуть визначити межі для ділянки за квартал від неї — на вул. Соборності, 12. За проектом розподілу території, який подала фірма, земля буде призначена для обслуговування багатоквартирного житлового будинку з прибудинковою територією. Її площа становитиме 1823 м².






На визначеній землі може з’явитися багатоповерхівка



На учорашній депутатській комісії депутати не дали згоди на цей проект і просили його відкласти, аби вивчити ретельніше. Вони хочуть, аби представники компанії спочатку прийшли на засідання та пояснили, що вони планують робити на цій ділянці.



І мали рацію. Адже, за даними Мін’юсту, «Сельхозкомплект» уже викупило шість квартир у будинку на вул. Соборності, 12. Малоймовріно, що нові власники облаштують собі там квартири — будівля давно потребує ремонту. Навряд чи там облаштують і кафе — занадто близько воно буде до «Криниці» на вул. Соборності, 4.



Припускаємо, що мова може йти про зведення чергового житлового будинку у цьому кварталі. Щоб пояснити це припущення, почнемо здалеку. У 2012 році був зведений будинок на вул. Пилипа Орлика, 1а. Фактично його збудувало ТОВ «Реал-Інвест», яке належить Юрію Френкелю — нині «тіньовому» керівнику сфери ЖКГ у Полтаві від «ОПЗЖ».



Раніше в «Реал-Інвесту» було дочірнє підприємство «Реал», яке потім отримало назву ТОВ «Завод мінвод «Реал». Власником цього товариства до березня 2020 року був Дмитро Циганенко, який також володіє ТОВ «Полтаваплодоовоч». Разом з ним фірмою володіє також Ірина Циганенко. Саме ця жінка у 2009 році отримала у власність старий будинок на вул. Соборності, 4, у 2016-му — земельну ділянку під ним, а у 2017-му — дозвіл на реконструкцію будівлі. Саме там потім і облаштували «Криницю».



Чим цінна будівля на вулиці Соборності, 12



На сьогодні, цей будинок не має статусу пам’ятки архітектури і це одна з найбільших небезпек. Будівля є невід’ємною частиною архітектурного ансамблю навколо Спаської церкви. Місцеві краєзнавці дали їй назву «Будинок з гербами» — через ліпнину на фасаді, яку одні вважають зображенням ножиць, інші — схрещеними шаблями, а деякі дослідники — стилізованою анаграмою одного з власників.






За даними ГО «Збережемо Полтаву» (SavePoltava) архітектура будівлі вказує, що вона була зведена в середині XIX століття. Раніше на цьому місці стояла садиба Паскевичів, а в 1837-му — будинок Бєляєва. Також відомо, що у довоєнний час там жив відомий художник Соломон Розенбаум. Зараз будинок, про який відомо так мало, стоїть порожній.



Водночас фахівці зазначають, що будувати щось нове на цій ділянці дуже небезпечно. А особливо — багатоповерхівки. Будинок настільки близько розташований до Спаської церкви, що, за їхніми даними, достатньо забити одну палю, аби дзвіниця «пішла під землю». А це наразі найстаріша церква Полтави. Її дерев’яні стіни були зведені у 1706 році, а мурований футляр — у 1845-му.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка