Слідчі перекваліфікували справу загибелі 22-річної дівчини у селищі Ланна Карлівського району — замість вбивства розслідують порушення правил безпечної експлуатації споруд
У справі загибелі дівчини в Карлівському районі версія вбивства не підтвердилась і поліція перекваліфікувала справу. Про це повідомила прес-секретар Нацполіції Полтавщини Поліна Ларіна.
Нагадаємо, що 5 лютого 2020 року у селищі Ланна Карлівського району в каналізаційній ямі знайшли тіло 22-річної Ярослави, мешканки Харківської області. Правоохоронці встановили, що 2 лютого в темну пору доби дівчина вийшла із місцевого кафе і пішла навпростець до подруги. Дорогою вона провалилась в каналізаційну яму. Тоді ж експерти не знайшли на тілі слідів насильницької смерті, а попередню причину смерті вказали — утоплення.
А 11 лютого 2020 року в групі мережі Facebook «Типова Карлівка» користувач Володимир Громов розмістив відео, де вказав на можливих свідків, як він вважає, вбивства дівчини.
Чоловік зазначив, що на той час поліція ще не вилучила відео з камер спостереження та не знайшла телефон дівчини. Нібито, на обличчі загиблої були численні подряпини, але ніхто не чув криків про допомогу. Крім того, каналізаційна яма огороджена цілою сигнальною стрічкою та прикрита неушкодженим шифером.
Тоді т.в.о. начальника Карлівського відділу поліції Петро Семенюта дав офіційне пояснення та зауважив, що поліція одразу відкрила кримінальне провадження за фактом умисного вбивства (ч.1 ст.115 КК України) та за фактом порушення правил, що стосується безпечного використання експлуатації будівель та споруд (ч. 2 ст. 275 КК України).
Також Петро Семенюта зазначив, що при огляді тіла тілесних ушкоджень, характерних для насильницької смерті, виявлено не було, а причиною смерті є утоплення. Натомість він акцентував увагу на відсутності твердого накриття вигрібної ями, у якій виявили тіло дівчини. Замість нього поряд була встановлена табличка з написом «обережно, відкрита яма» з частиною світловідбиваючої стрічки.
Зі слів місцевих мешканців, ремонт вигрібної ями на момент трагедії тривав вже півроку. Втім, бетонним перекриттям комунальники закрили її лише після смерті дівчини.
Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, тітка загиблої Ярослави розповіла правоохоронцям, що з 2013 року вона є опікуном своєї племінниці. Дівчина була заміжня та мала доньку. Останні кілька років родина жила у Харкові. Напередодні загибелі дівчина отримала квартиру як дитина, позбавлена батьківського піклування. А для того, щоб оформити відповідну документацію на право власності, вона приїхала у Карлівку на тиждень.
Тітка Ярослави також розповіла, що 1 лютого о 19-й годині із Карлівки електричкою «Полтава — Лозова» Ярослава поїхала до своєї подруги в гості. В селищі Ланна дівчата поїхали в кафе «Скорпіон», де відпочивали та вживали спиртне. А близько 23-ї подруга пішла додому, а Ярослава вирішила залишитись разом ще з однією подругою, яку вони зустріли в кафе.
Вже 3 лютого опікунці зателефонувала матір Ярослави та повідомила, що дівчина не виходить на зв’язок. Після цього тітка телефонувала всім подругам, щоб дізнатися, де може бути її племінниця, але це не дало результату. Потім вона звернулась до дільничного, разом з яким вони переглянули камери спостереження, що охоплюють вище вказане кафе.
На відео жінка побачила, що того дня о 00:15 Ярослава вийшла з кафе з телефоном в руках, дійшла до пам’ятника та зникла з поля зору камери спостереження.
13 лютого 2020 року, в ході додаткового огляду місця події — вигрібної ями, де знайшли тіло, було відкачано нечистоти. На дні вигрібної ями правоохоронці знайшли мобільний телефон з тріснутим екраном.
Слідчі тоді клопотали про доступ до вхідних та вихідних дзвінків, SMS, MMS, GPRS та інших даних телефону загиблої.
Прес-секретар Нацполіції Полтавщини Поліна Ларіна пояснила, що версія вбивства дівчини не підтвердилася. Її виключили правоохоронці після того, як дослідили всю зібрану інформацію.
Наразі розслідування триває за фактом порушення правил безпечної експлуатації будівель і споруд, що спричинило загибель людини (ч. 2 ст. 275 КК України). Слідчі чекають на висновок інженерно-технічної експертизи з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Нагадаємо, що слідчі на місяць затягнули з подачею клопотання щодо продовження строків досудового слідства у справі загибелі полтавки від укусів собак — тому отримали відмову у суді і справу закрили.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»