Новостворене підприємство, яке планує опалювати 15 житлових будинків 109-го мікрорайону, чекає на укладання договору з «Полтавагазом». А поки підприємство змушене оплачувати подачу теплоносія обласному КП «Полтаватеплоенерго»
«Полтавщина» зустрілася із керівником ТОВ «Полтаватепло» Олександром Пороскуном, щоб отримати відповіді щодо майбутнього підприємства, яке створили для опалення 109-го мікрорайону, але яке навіть у грудні так і не розпочало свою роботу. Мешканцям поки залишається вдовільнятися обіцянками, що вони не замерзнуть цієї зими.
— Олександре Миколайовичу, міська влада запевнила, що до кінця року «Полтаватепло» самостійно опалювати 109-й мікрорайон. Ви готові до цього та що заважало до цього?
— У нас є готові два старих котли, які протягом цього опалювального сезону будуть основними. Підприємство 17 грудня отримало новий котел, який зараз перебуває на зберіганні і чекає на безпосередній монтаж. Будемо замовляти 50-тонний кран, який зміг би не тільки підняти котел, але й перенести його. Це енергоефективний котел, який має 94% ККД. Думаю, ми запустимо його через пару місяців. На сезон 2021-2022 років він стане основним котлом.
Старий котел має потужність в 50 мегават, це занадто для опалення 15 житлових будинків, поліклініки, ТРЦ «Київ», турбомеханічного заводу та дитячого клубу. Хоча наразі поліклініка, ТРЦ та завод опалюють себе електрокотлами. Тому цей старий котел стане резервним.
— Чому й у грудні «Полтаватепло» не розпочало опалювати мікрорайон?
— Нас утворили 1 серпня, але тільки на папері. Не було ні кабінетів, ні працівників, ні комп’ютерів. Були тільки я та печатка. За місяць я отримав усі необхідні документи, а у вересні нам виділили гроші. Тепер ми все зробили і готові запустити котельню вже через годину після подачі газу.
У кінці серпня котел уже можна було поставити нам, був підписаний договір, але аудиторська служба скасувала його. Новий тендер провели вже перед груднем.
Інша історія — у будинку на вул. Опитна, 14 у підвалі протікала труба — декілька днів не могли тримати у системі потрібний тиск. А водоканалу довелося заплатити 40 тис. грн за воду, яка витекла у підвал.
Є ще нюанс — ми не маємо своєї газової труби. Раніше була домовленість, що «Полтавагаз» передасть трубу в оренду турбомеху, але попереднє підприємство «Полтаватеплокомфорт» (яке обслуговувало котельню) не розрахувалося за газ. Восени у Полтавській ОДА, я, Дашутін (власник заводу — ред.), Чепурко та Синєгубов досягли домовленості — завод передає нам в оренду трубу за умови, що «Полтавагаз» пустить енергоносій. Для цього завод розрахувався з «Полтавагазом» за борги «Полтаватеплокомфорту» — це 250 тисяч грн. До кінця квітня 2021 року ми можемо користуватися цією трубою, але вже з січня я почну замовляти проект та роботи з прокладки вже нашої труби. Це приблизно — 1 км довжини труби і вартість 2 млн грн.
22 грудня у кабінеті Грекова (заступник голови ПОДА. — Авт.), у присутності керівника «Полтавагазу» Гринчака, ми домовились, що 23 числа буде укладено договір на розподіл газу. І ми готові моментально запустити котельню. Але станом на 11 годину сигналів від «Полтавагазу» до нас не надходило, а вони самі не відповідають на наші телефонні дзвінки.
— Тобто, одразу після договору з «Полтавагазом» ви запускаєтесь і відмовляєтесь від послуг «Полтаватеплоенерго»?
— Звичайно. Ми не підприємство-одноденка. Територія навколо нас змінюється, але наша котельня залишиться і буде опалювати мікрорайон. Нам вигідно якнайскоріше запуститись і не сплачувати за теплоносій «Полтаватеплоенерго».
— Які борги має «Полтаватепло» і скільки заборгували йому?
— 1 млн 912 тис грн — це наш борг перед теплоенерго. Складено графік на місяць, будемо сплачувати по 300 тисяч щотижня, а за жовтень вже оплатили. З урахуванням виділених коштів борг за грудень буде сплачено у січні. Перед «Полтавагазом» у нас боргів немає, бо ще немає й договору на поставку газу. А населенню ми виставили 2,4 млн грн, із яких сплачено лише 900 тисяч. Не платять тому, то точаться чутки — не сплачуйте, бо все одно нічого не буде.
Але я хочу пояснити, що усі до копійки гроші ми віддаємо теплоенерго. Ми виставили рахунок населенню за листопад — 1 млн 913 тис. грн. А 1 млн 912 тис. — потрібно віддати теплоенерго. Найбільші наші боржники проживають у будинках на вул. Опитній, 2, 4, 6, та на вул. Ракова, 16/28.
А це я порахував тільки послуги теплоенерго. Якщо ми відмовимось від них, то будемо вже сплачувати за газ. Мінімальна місячна норма споживання газу — це 200 тис. кубів газу, помножимо це на 7 грн, отримаємо 1,4 млн грн. А якщо врахувати і тарифи за розподіл, то отримаємо вже 1,8 млн грн щомісяця. Повторю, що ми за місяць нараховуємо 1,9 млн грн. І що залишається? А ще потрібно заплатити зарплату нашим працівникам.
Також хочу попередити, що з 1 січня ми підсилимо роботу з боржниками, якщо вони не реагуватимуть, то будемо відключати їх від послуги.
До цього інтерв’ю додамо, що на сьогоднішньому засіданні виконкому Полтавської міськради було виділено Управлінню ЖКГ 1 млн 912 тис. грн для надання фінансової допомоги ТОВ «Полтаватепло», як такому що бере активну участь у соціально-економічному розвитку міста.
Як бачимо, ця допомога з бюджету збігається із сумою, яке «Полтаватепло» заборгувало обласному КП «Полтаватеплоенерго».
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»