Авторизация

Вісті з Полтави - Підставою для будівництва багатоповерхівки біля Кадетського корпусу стала пожежа у будівельному вагончику


Вісті з Полтави - Підставою для будівництва багатоповерхівки біля Кадетського корпусу стала пожежа у будівельному вагончику

Фірма «Мальва» провела аферу, щоби отримати підставу для будівництва багатоповерхівки впритул до історичної будівлі Кадетського корпусу. Пожежу у будівельному вагончику видали за спалену майстерню, хоча на час події вона уже була демонтована


22 грудня група полтавських націоналістів зібралася у дворі будівлі Кадетського корпусу, щоб проінспектувати незаконне будівництво впритул до історичної будівлі. Біля будівельного паркану зібралися полтавські осередки «Свободи», «Соколу», «Конгресу українських націоналістів», «Національного корпусу», «Centuria», «Автономних націоналістів» та ГО «Save Poltava». Вони вимагали від забудовника показати документи на підставі яких він проводить будівництво.






Нагадаємо, що у 2018 році фірма «Мальва» подала до ДАБІ проект реконструкції майстерні. Забудовник запевняв, що відкриє одноповерховий офіс.



Довідково. Фірма отримала для будівлі клас наслідків — СС2. До цієї категорії відносять житлові, громадські або багатофункціональні будівлі заввишки до 100 метрів, будівлі підприємств торгівлі, громадського харчування, служби побуту, великі готелі, гуртожитки тощо.



Мінкульт також погодив проект, зазначивши, що не можна будувати вище 9 метрів над поверхнею землі. В результаті фірма «Мальва» звела чотириповерхову будівлю. Ці роботи виконані відповідно другого проекту, який затвердила Укрдержбудекспертиза 28 лютого 2020 року.




Звіти експертів від 5 травня 2018 року та 28 лютого 2020 року

Отже, 22 грудня до протестувальників вийшов власник фірми «Мальва» Сергій Морозов і виніс великий стос паперів. Він доводив, що має на руках всі документи для будівництва будинку висотою в 15 метрів, натомість вирішив будувати тільки 4 поверхи висотою 12 метрів.



— Немає рішення суду, яке б забороняло будівництво. Я, як забудовник, не знаю про приписи Мінкульту. У мене документи будувати 9+ метрів, що означає — можна будувати вище. Але я принципово не будую вище 4 поверху. Якщо піднятися на дах, то новобудова якраз буде на рівні Кадетського корпусу.




Забудовник Сергій Морозов




Члени ГО «Save Poltava» аргументували незаконність будівництва тим, що є припис Мінкульту на заборону будівництва. Допоки фірма «Мальва» у суді не оскаржить це рішення, то не може проводити роботи.



Сергій Морозов запевнив, що на вул. Соборності, 40 не продаватиметься житло, а буде офіс його компанії або дитяча поліклініка. Він запропонував протестувальникам зайти на територію будівництво і перевірити, чи схоже це на квартири майбутнього будинку. «Save Poltava» відмовилися йти на перевірку без спеціаліста, який би міг визначитися тип будівництва.


















Сергій Морозов передав представникам ГО «Save Poltava» наявні у нього документи. Наразі члени організації вивчають матеріали та шукають невідповідності у них. Після завершення вивчення документації зберуть брифінг для журналістів і інспекції.



Вигадана пожежа стала причиною виготовлення нового проекту



Спочатку Сергій Морозов подав документи на реконструкцію майстерні, проект затвердили у травні 2018 року. Вночі 30 березня 2019 року сталася пожежа, внаслідок якої, начебто, згоріла майстерня. У повідомленні «Мальви» до ДАБІ йдеться наступне:



«Актом обстеження технічного стану нежитлової будівлі (майстерні) будівля зазнала значних ушкоджень внаслідок пожежі та залиття водою підлоги та внутрішнє опорядження. Визначений знос будинку становить 75,2%, що відповідає ветхому технічному стану. Подальшу реконструкцію будинку комісія вважає за недоцільне.»









Звернемо увагу на те, що у повідомленні, яке направила «Мальва» в ДАБІ, йшлося про акт обстеження технічного стану, але самого акту та його авторів у переданих документах не було.



Оскільки реконструкція уже, нібито, була не можлива, то «Мальва» замовила новий проект на будівництво 4-поверхового будинку висотою 12 метрів. Нагадаємо, що клас будівництва, дозволяв забудовнику звести будівлю висотою до 100 метрів. Другий проект затверджений 28 лютого 2020 року. Відмову від першочергових планів будувати одноповерхову будівлю Сергій Морозов прокоментував наступним чином:



— На початку у мене не було бажання щось тут будувати. Я хотів зробити офіс. Якби я знав, що воно згорить... Ну, спалили, то й спалили. Дерев’яне було, згоріло так, що мама не горюй. Тут житла не буде, а це саме головне. Тоді не було можливості будувати будинок більше, а сьогодні тут буде офіс моєї компанії. Ми переїдемо із заводу сюди (Полтавський завод залізобетонних виробів — ред.). Частину, мабуть, здамо в оренду. Зараз ведуться переговори з однією Київською клінікою, щоб розмістити тут дитячу поліклініку.



Дійсно, вночі 30 березня у дворі Кадетського корпусу сталася пожежа. Це підтверджує довідка Державної служби із надзвичайних ситуацій. Але у довідці йдеться про інші масштаби пожежі:



«Пожежа у тимчасовій споруді. Вогнем знищено дану споруду та поруч припаркований автомобіль «ВАЗ-21053». Збитки та причина пожежі встановлюються. Пожежа ліквідована двома відділеннями (1 ДПРЧ, АРЧ). Ланка ГДЗС не працювала.»







Наслідки пожежі: згорілий автомобіль та будівельний вагончик

Тоді згорів автомобіль і вагончик робітників, а підприємство видало це за пожежу у майстерні. А тепер ще цікавіше: в березні 2019 року жодної майстерні уже не було. Її демонтували ще у 2018 році та вирили котлован під фундамент будинку. Ось таким обманним шляхом забудовник виготовив другий проект.




Майстерня просто не могла згоріти у 2019 році, оскільки її демонтували за рік до цього

У стилі «Кадетського корпусу»



— Я показав вам знімки. Це красиво? А те, що стояло тут, то хіба це красиво? Є проект реконструкції Кадетського корпусу. Я розумів, що тут стояла далеко не прикраса міста. Я сьогодні зроблю будівлю, яка зіллється в один ансамбль із Кадетським корпусом. Ця будівля стане прикрасою нашого міста, — розповів Сергій Морозов.




Забудовник заявив, що зображення на паспорті об’єкта не відповідає плану


Чинний проект будівництва

Забудовник запевняє, що будівля виглядатиме не так, як на новому паспорті об’єкта — там зображений житловий будинок. Будівлю ж виконають у стилі класицизму, імітуючи стиль Кадетського корпусу. Забудовник пояснив, що плити, які виступають із фасаду, існують не для балконів, а у якості декоративного елементу. Мова йде про сандрики — невеликі карнизи над вікном. Але балкони у будівлі також будуть.



Сергій Морозов показав об’єкт із середини. Це просторі приміщення із перегородками, що візуально дійсно нагадують майбутні офісні приміщення. Є також ліфтова шахта і підземний паркінг.






Отже, ГО «Save Poltava» дослідить документи, зробить свої висновки, після чого оголосить свою реакцію стосовно будівництва впритул до Кадетського корпусу.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?