Після двох місяців боротьби між двома групами партії «Слуга народу» депутатом міської ради стала Марина Пілатова, а не В’ячеслав Тютюнник
Вночі 23 грудня Полтавська міська нарешті оголосила уточнений фінальний протокол з виборів до Полтавської міської ради. Оригінальний протокол оголошувався ще перед другим туром виборів, 6 листопада. Як і передбачала «Полтавщина», отримавши більшість у тервиборчкомі, команда нардепа Дмитра Нальотова при підтримці представників партії «За Майбутнє» домоглася свого — до міської ради заходить помічниця нардепа Марина Пілатова, а В’ячеслав Тютюнник (представник команди Сергія Іващенка) — залишився за бортом. Кандидат в депутати вже анонсував, що подасть на це рішення до суду.
Однак у команді переможців панує інший настрій — дочекатися публікації протоколу у газеті та на сайті міської ради. Після чого потрібно буде зібрати 28 заяв новообраних депутатів, щоб провести установчу сесію. Можливо, вона відбудеться вже у суботу, 26 грудня. Пізніше новообрані міський голова Олександр Мамай та депутати міської ради проведуть друге засідання, щоб прийняти бюджет Полтавської громади на 2021 рік.
Щодо бюджету, то, ймовірно, жодна фракція не буде ігнорувати це питання, адже в іншому випадку громади ризикують залишитись без фінансування.
Щодо кадрових призначень, то маємо наступну ситуацію. Міський голова, окрім свого голосу, може розраховувати на 10 голосів партії «За Майбутнє» та, ймовірно, на трьох депутатів зі «Слуги народу» (Світлана Нестуля, Євгенія Янко та Марина Пілатова), на чотирьох депутатів з «ОПЗЖ» та на двох з «Партії простих людей Сергія Капліна» (Олександр Артеменко та Ігор Кислов). Усього 20 депутатів.
Решта з шести депутатів фракції «Слуга народу», подружжя Капліних та у повному складі «Рідне місто» (6 голосів), «Європейська Солідарність» (6 голосів), «Свобода» (3 голосів) мають більшість у 23 голоси.
Можливо, вже незабаром хтось з цих депутатів буде змінювати свою позицію щодо більшості у міськради і пояснювати цей крок думами про майбутнє Полтави.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»