Голови облдержадміністрацій мають тиждень на звіт по недобудованих школах, дитсадках та стадіонах: в якому стані полтавські
Упродовж наступного тижня голови обласних державних адміністрацій по всій Україні мають визначити список усіх шкіл, дитсадочків та стадіонів, де не закінчена реконструкція чи будівництво. До звітів ОДА повинні додати візуалізацію — не менше двох-трьох видів фасадів і внутрішніх приміщень. Таке доручення видав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час селекторної наради з головами ОДА 8 листопада.
Під час зібрання держслужбовці обговорили політику в напрямку розбудови соціальної інфраструктури країни. Однією з підстав стало інтерв’ю Володимира Зеленського, у якому він анонсував, що наступного року в Україні почнуть будувати та ремонтувати сотні соціальних об’єктів по всій країні.
— Пріоритет зараз — оперативно визначити пооб’єктний план, з якими конкретно школами та садочками ми будемо працювати. Плюс 100 шкіл, 100 садочків та 100 стадіонів вже в наступному році — це наша задача. До роботи приступаємо з нового року, а там, де технологічно потрібно дочекатися завершення зимового періоду — не пізніше 1 березня, — наголосив Прем’єр-міністр.
На його думку, «розкіш» — затверджувати пооб’єктні плани у червні-липні, потім проводити тривалі тендери і лише восени починати реальні будівельні роботи.
Тому Олексій Гончарук дав тиждень головам ОДА на інвентаризацію «недобудов».
У якості підказки майбутньому керівнику Полтавської ОДА, згадаємо перелік освітніх та спортивних споруд, на будівництво чи перепрофілювання яких потрібні кошти держави:
Влітку 2019-го Полтава передала на баланс області спортивно-видовищний комплекс на вул. Петра Юрченка, будівництво якого триває вже 12 років. Договір на завершення робіт за 106,1 млн грн був підписаний у серпні. Контракт передбачає, що роботи мають закінчити у серпні 2020-го.
Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну на вул. Шкільній, 18, у селі Розсошенці Полтавського району почали восени 2017-го. Проект, вартістю 38,5 млн грн, має фінансуватися з чотирьох джерел: ДФРР, Полтавської райради, Щербанівської сільради та Полтавської облради.
Будівництво мали закінчити у червні 2019 року. Зараз же більше схоже, що воно у стадії стагнації. Роботи майже не ведуться, а останні виплати підрядник — ТОВ «БК «Центр-буд» — отримав у грудні 2017-го. На сьогодні, йому виплатили рівно 5 млн грн. Ймовірно, на строки вплинуло відкрите кримінальне провадження проти виконавця за підозрою у розкраданні бюджету.
Реконструкцію школи з плавання з добудовою спортивної зали на вул. Європейській, 9а, влада Полтави замовила влітку 2017-го. Роботи оцінили у 34,5 млн грн. Вони мали бути закінчені у червні 2018 року, але тривають і досі. На сьогодні підряднику ТОВ «Майстер-Буд» заплатили 11,7 млн грн. Востаннє — у липні цього року.
Будівництво нового крила у школі № 1 в місті Заводське Лохвицького району почали у 2015-му, хоча планували за 17 років до цього. Роботи мали закінчити влітку 2018-го, однак вони тривають і досі — через додаткові роботи та бажання замовника. Підрядник ТОВ «Каскад-СД», на сьогодні, отримав за будівництво 8,5 млн грн. Область просить у Держфонду реконструкції та розвитку ще 8 млн грн на закінчення робіт. За наявності коштів, їх мають провести до кінця 2020 року. Готовність об’єкту станом на жовтень 2019 року — 85%.
Будівництво Решетилівського ліцею на вул. Грушевського, 33, планувалося провести на місці 100-річної аварійної одноповерхової школи. У серпні 2018 року голова Полтавської облради Олександр Біленький заявляв, що проект уже виготовлений та поданий на розгляд ДФРР. У грудні 2018-го тодішній заступник голови Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе публікував ескізи та заявляв, що роботи мають почати у 2019-му.
Лише у червні 2019 року Департамент будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА замовив виготовлення проектно-кошторисної документації. У липні-серпні ТОВ «Неоiнжинiринг» отримав за проект 1,4 млн грн. Наразі це все.
У березні цього року батьки учнів 9-ї школи, що на вул. Шведській, 3, підняли проблему нестачі місць у навчальному закладі. Враховуючи майбутню розбудову мікрорайону на території ПТМЗ, вони переймаються тим, що школа, яка вже заповнена вщент, буде переповнена. Тому просили добудувати ще один корпус. Депутати ж лише заслухали звернення та взяли його до відома. Вони підрахували, що лише проект добудови може коштувати мільйон гривень. З квітня це питання більше не піднімалося.
Полтава уже має два готових приміщення для дитсадків. За непотрібністю колись у них розмістили два районних суди: Київський — на пров. Хорольському, 6, та Октябрський — на вул Навроцького, 5.
Наразі ці два суди планують перемістити у будівлю Кадетського корпусу — після реставрації вартістю понад 300 млн грн. Орієнтовно її мають закінчити у 2022 році. Та навіть після виїзду судів з приміщень їх доведеться змінювати під дитячі садочки заново.
У Полтаві на вул. Гната Хоткевича, 9 є покинута будівля, в якій колись також був дитсадок. Влітку 2019 року стало відомо, що ТзДВ «Полтавтрансбуд» хоче знести приміщення, аби збудувати там чергову багатоповерхівку. Місцеві мешканці висловилися категорично проти. Після обговорень влада дійшла висновку, що найдоречнішим буде викупити будівлю, а для забудовника знайти іншу земельну ділянку. Поки далі справа не пішла.
Це далеко не весь список, а лише найбільш відомі нам проекти. Повний звіт від ОДА було б цікаво подивитися не тільки Кабміну.
Додамо, що Прем’єр-міністр дав й інше завдання щодо розбудови головам ОДА. До 10 грудня вони мають закінчити розробку перспективних планів формування ОТГ. Це потрібно, аби Уряд мав розуміння, в якій новій спроможній громаді будуть будуватися школи, садочки та соціальна інфраструктура.
— Абсолютно кожна громада має бути спроможною — у нас немає мети створювати ще купу неспроможних громад. Ми починаємо інфраструктурний бум — сказав Олексій Гончарук.
Голови ОДА чи їхні профільні заступники мають взяти цю програму під свій особистий контроль та раз на тиждень від моменту початку реалізації проектів надавати Уряду звіти про хід робіт з обов’язковою фотофіксацією.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»