П’ять нових автомобілів працюватимуть на родовищах Полтавщини та Харківщини.
АТ «Укргазвидобування» за останній рік оновило флот техніки майже на 50%. Цього разу товариство придбало п’ять каротажних підіймачів для філії ГУ «Укргазпромгеофізика». Підрозділ проводить промислово-геофізичні дослідження в нафтогазових свердловинах з метою розвідки покладів та підвищення ефективності розробки видобувних пластів.
— Сучасні каротажні підіймачі дадуть змогу проводити роботи у свердловинах глибиною до семи тисяч метрів. Обладнання безпечніше та якісніше порівняно з попередньою технікою. Працюватимуть ці підйомники на родовищах Полтавщини та Харківщини, — розповідає головний інженер «Укргазпромгеофізика» Сергій Ус.
За його словами, новозакуплені підіймачі продуктивніші та екологічніші за наявні аналоги у флоті товариства. Подібною технікою користуються світові лідери газовидобувної галузі. Їх використовують під час спуско-підіймальних операцій на свердловинах. Таке устаткування дозволяє українському підрозділу найбільшої газовидобувної компанії України конкурувати з великими міжнародними компаніями.
Нові автомобілі надала німецька компанія КАТТ GmbH, яка вже не вперше співпрацює з АТ «Укргазвидобування». Каротажні підіймачі дозволять працівникам «Укргазпромгеофізика» підвищити якість та ефективність виконання геофізичних робіт.
— Це обладнання найвищого рівня, яке відповідає екологічному стандарту Євро-5. У цих підіймачах лебідка може працювати на максимальній швидкості 150 м/год. При цьому натяг — 12,5 тонни. На барабан поміщається максимально 8,4 км кабелю, — зазначає керівник підрозділу ПКС компанії KATT Голґер Аренс.
У межах співпраці компанія-виробник проведе навчальні тренінги для співробітників ГУ «Укргазпромгеофізика». Працівники дізнаються нюанси роботи з новою технікою та навчаться ефективно використовувати сучасне обладнання.
В Укргазвидобуванні переконані: технології значно полегшать і покращать роботу фахівців компанії. Тож планують оновлювати фонд техніки і далі.
Довідково: АТ «Укргазвидобування» — найбільша газовидобувна компанія країни, що входить до Групи Нафтогаз і забезпечує близько 73% видобутку газу в країні.
Алла ШАБЕЛЬНИК, Рена ДАРСАНІЯ