У Полтаві нагородили переможців щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини»
7 листопада в обласній бібліотеці імені І.П. Котляревського провели 13-ту церемонію нагородження «Краща книга Полтавщини». Переможців обирали в 7 номінаціях серед 52 учасників. Про це повідомив Департамент інформдіяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.
Визначали кращих у таких номінаціях: «Краще історико-краєзнавче видання», «Краща університетська книга», «Краща поетична збірка», «Краще прозаїчне видання», «Краще видання для дітей та юнацтва», «Культура і мистецтво», «Краще іміджеве видання» і «Гран-прі». Оцінювали видання за 5-бальною шкалою.
Серед цьогорічних заявників — 10 видавництв та видавничих організацій (з них 2 — комунальних), 2 вищі навчальні заклади, 1 бібліотека. Найбільше заявок надійшло від видавництва «АСМІ» — 15, ПП «ХРА «Дивосвіт» — 7, ФОП Говоров С.В. — 6, ТОВ «Фірма «Техсервіс» — 5, «Полтавський літератор», «Гадяч» — по 4.
Збір заявок тривав із 1 вересня до 1 жовтня. Участь у конкурсі взяли автори, авторські колективи, видавництва, видавничі організації, поліграфічні підприємства, науково-дослідницькі, навчальні та бібліотечні заклади, громадські та творчі організації Полтавщини.
— Конкурс започаткували у 2013 році. Ініціаторами стали видавничі організації, яким не були байдужі українська книга, місцеві автори та книговидання загалом. Відтоді Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА підтримує цю ініціативу. Виступає й організатором заходу. Популяризуємо нашу книгу. І це не лише цей захід, а й участь у виставках. За кошти обласного бюджету наші видавництва представлені не лише на всеукраїнських виставках, а й на міжнародних. Цього року відвідали 5 виставок. Зокрема, були у Львові, Дніпрі, Черкасах. Тобто таким способом популяризуємо полтавську книгу в інших регіонах, — сказала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко.
Друге місце у номінації «Краще прозаїчне видання» отримала книга «Антон „Еней“ Цедік — правдива Душа в пошуках Істини». Як розповіла директор Полтавської гімназії № 17 Олена Голтвяниця, над книгою працювали півтора року. У збірці — спогади друзів та побратимів Антона Цедіка, з якими він стояв на майдані та воював на сході країни.
— Антон був нашим учнем. Коли сталася трагедія, вирішили спільно з його родиною зробити все, щоб його запам’ятали, щоб він ввійшов в історію. Дякуємо мамі Антона, що вона дозволила разом з їхньою сім’єю пройти той невеликий життєвий шлях військового, — розповіла Олена Голтвяниця.
Перше місце у номінації «Краща поетична збірка» здобула книга «Більше ніж любов» Марії Бойко.
— Книгу написала за півтора року. Її можна назвати щоденником. У збірці навіть вірші підібрані так, за певною хронологією. Це книга просто про любов, життя та натхнення, — розповіла авторка Марія Бойко.
Друге місце у номінації «Краще видання для дітей та юнацтва» здобула дитяча книжка «Нащо равликові хатка?» Галини Пустовгар.
— Два роки тому я була присутня на такій же церемонії вручення. Тоді в номінації дитяче видання була подана заявка на одну книгу. І вона єдина виграла. Я вирішила також спробувати свої сили. Дякую всім за підтримку й те що визнали мою книгу, — сказала Галина Пустовгар.
Після оголошення всіх номінанантів нагородили володаря Гран-прі. Цього року найвищу відзнаку отримало видання «Портретний живопис XVIII—ХХ століття. Каталог виставки», упорядники Ольга Курчакова та Світлана Бочарова. Видано та надруковано в ФОП Говоров С.В.
— Кожна книга — це народження дитини. Вдячна, що громада високо оцінила цю книгу. Ми пишаємося виданням. Цього року музей відзначає свій 100-річний ювілей. Я сподіваюся, що ми продовжимо свою видавничу діяльність, але зазначу — це найкраще з того, що створив наш колектив, — сказала Ольга Курчакова.
Переможці отримали записники, дипломи та грамоти.
Починаючи з 2000 року, за сприяння обласної влади, в рамках реалізації заходів відповідної регіональної програми розвитку інформаційної сфери і, зокрема, книговидання, видано понад 140 назв соціально значущих книг загальним накладом близько 87,3 тисячі примірників на суму майже 5,93 млн грн.
«Портретний живопис XVIII—ХХ століття. Каталог виставки» (упорядники: Ольга Курчакова, Світлана Бочарова, видано та друк: ФОП Говоров С.В.)
Перша номінація — «Краще історико-краєзнавче видання»
I місце — «Українська керамологія: Національний науковий щорічник. За рік 2008: Гончарне шкільництво» (упорядник: Олесь Пошивайло, видано: Видавництво «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, друк: ТОВ «АСМІ»).
II місце — «Листи з Америки» (Автор: Катерина Кричевська-Росандіч, упорядник: Галя Галян, Видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
IІI місце — «Державний історико-культурний заповідник „Поле Полтавської битви“. Путівник» (автори-упорядники: Наталія Білан, Людмила Шендрик, видано та друк: ФОП Говоров С.В.)
I місце — «Безпека людини. Університетський курс» (автори: Сергій Дикань, Ірина Іваницька, видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
II місце — Збірка книг, присвячена Борису Мартосу:
(автори-упорядники: Мирослав Аліман, Олексій Нестуля, Світлана Нестуля, Юстина Верига, видано та друк: НЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»).
IІI місце — «Хворий малюк» (автори: Марія Фесенко, Валерій Похилько, Світлана Цвіренко, видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
I місце — «Більше ніж любов» (автор: Марія Бойко, видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
II місце — «Записки нічних мрійників» (автор: Марія Дмитрієва, видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
IІI місце — «Світ на долоні» (автор: Ольга Хало, видано та друк: ПП ХРА «Дивосвіт»).
I місце — «Останній поріг» (автор: Володимир Шкурупій, видано: видавець Василь Бондарець, друк: ПП «Майстерпринт» (м.Київ)).
II місце — «Антон „Еней“ Цедік — правдива Душа в пошуках Істини» (упорядники: Олена Стоцька, Олена Голтвяниця, Ольга Цедік, видано та друк: ТОВ «Фірма «Техсервіс»).
IІI місце — «Роман із присмаком моралі» (автор: Людмила Ольховська, видано та друк: ПП ХРА «Дивосвіт»).
IІI місце — «Роман с привкусом морали» (автор: Людмила Ольховська, видано та друк: ФОП Говоров С.В.)
I місце — «Ми з ними — в одному човні. Оповідки про тварин» (колектив авторів (упорядник Ганна Антипович (Дениско), видано та друк: ФОП Говоров С.В.)
II місце — «Нащо равликові хатка?» (автор: Галина Пустовгар, видано та друк: Видавництво «Полтавський літератор»).
IІI місце — «Небилиці для Оленки» (автор: Валентина Нездойминога, видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
I місце — «Тематичний живопис. Портрет. Графіка. Пейзаж. Натюрморт» (автор: Микола Підгорний, видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
II місце — «Українське бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського. 2017: каталог» (автор-упорядник: Олесь Пошивайло, аидано: Видавництво «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, друк: ФОП Бондаренко О.В. (м.Харків)).
ІІI місце — «У глибині своїх дум розчиняючись...», «Dissolving in the depth of my thoughts...» (автор: Аліна Гончарова, видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
I місце — «Архітектори і місто» (колектив авторів (укладач Оксана Бєлявська), видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
IІ місце — «Історичний факультет Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка: збірник матеріалів і бібліографічні покажчики» (колектив авторів (голова редакційної колегії Петро Кравченко), видано та друк: Видавництво «ПНПУ ім. В.Г. Короленка»).
IIІ місце — «Не бійся відчиняти будь-які двері, або Історія створення успішного бізнесу» (автор: Віталій Дмитрієв, видано та друк: ТОВ «АСМІ»).
Грамоти:
«За посутній внесок у розвиток краєзнавства»:
«За сприяння у крайовій видавничій справі» — Хорольській міськаді.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»