Авторизация

Вісті з Полтави - Стипендіат фонду «Повір у себе» Михайло Ісип з Кобеляк сконструював екологічний транспорт — електровелосипед


Вісті з Полтави - Стипендіат фонду «Повір у себе» Михайло Ісип з Кобеляк сконструював екологічний транспорт — електровелосипед

Випробування електровелосипеду

Михайло Ісип родом із Кобеляк. Зараз він — один із стипендіатів благодійного фонду «Повір у себе», заснованого Віктором та Іриною Іванчиками. Юний винахідник навчається у Київському політехнічному інституті на факультеті електроенерготехніки й автоматики.


Нині хлопець вдосконалює проєкт дешевого та екологічного транспорту для школярів і студентів — електровелосипед, прототип якого розробив під час участі у спільному проєкті благодійного фонду та агропромхолдингу «Астарта-Київ» «Підйомі».




Краєвид з табору «Підйом»

Фонд «Повір у себе» оплачує Михайлове проживання у гуртожитку та стипендію за успішне навчання.



— Про фонд мені розповів батько. Він зв’язався з менторами та допоміг успішно подати заявку. Так я познайомився з талановитими цілеспрямованими людьми. Відчув, що рухаюся у правильному напрямку, — розповідає Михайло.



Фонд та агропромхолдинг «Астарта-Київ» влаштовують різноманітні заходи для молоді — фестивалі, конференції, зустрічі з відомими людьми. Юний винахідник відвідав форум, присвячений дню народження «Повір у себе». Але найбільше вражень отримав у таборі «Підйом», що відбувся у березні у селі Світлогірське Кобеляцького району.




Стипендіати Михайло Ісип та Віталій Кльоз на форумі до дня народження фонду

— Програма надзвичайно насичена. На лекціях дізнавалися про етапи створення соціальних проектів. За три дні, окрім занять, встигли сформувати й презентувати власні ідеї. Найкращі розробки отримали фінансування від «Астарти-Київ», — говорить майбутній інженер.



Над реалізацією проєкту електровелосипеда Михайло працював два місяці. Найскладніша частина — підбір комплектуючих. Важливо було зберегти баланс між ціною та якістю. У роботі допоміг аналіз подібних велосипедів в інтернеті.



— Розробка цікавила мене і з наукової, і з соціальної точок зору. У школярів та студентів немає альтернативного виду транспорту. Електровелосипед корисний для здоров’я, екологічний та бюджетний, — розповідає Михайло.



Аналогічні моделі можна знайти у продажу, але проєкт Михайла суттєво дешевший.



— За два місяці зібрав робочий прототип, але ідея значно масштабніша. Зараз освіта дозволяє вдосконалити модель. У планах — почати масовий випуск і забезпечити транспортом навчальні заклади країни, — зазначив винахідник.




Михайло збирає винахід


На першому виїзді

Напрямок навчання Михайло обрав не випадково. З дитинства мріяв стати науковцем. Пізніше зрозумів — цікавіша професія інженера.



— Дуже вдячний фонду. Повірили у мене й допомогли реалізувати одразу дві мети: отримувати бажану освіту та зробити перший крок у науковій діяльності, — зізнається хлопець.



Довідка: Благодійний фонд «Повір в себе» створений у 2009 році Віктором та Іриною Іванчиками. Неприбуткова організація підтримує талановитих дітей із сільської місцевості.


ГО «Полтавщина Аграрна»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка