Є проблеми, які відомі всім — наприклад, стан міських доріг. Але є й ті, котрі існували давно, стосувалися величезної кількості людей, проте їх тривалий час ніхто не вирішував. З мертвої точки ці, в буквальному значенні, гори, зрушила наша команда
Усі побутові відходи з Полтави звозяться на Макухівське сміттєзвалище, яке функціонує понад 65 років. За цей час жодного разу його не пересипали землею, хоча така необхідність, згідно з нормативами, давно назріла.
Роботи, ініційовані членом «Рідного міста», заступником міського голови з питань ЖКГ Олексієм Чепурком, тривають вже понад два місяці. Нині вони вийшли на завершальний етап
Пересипання потрібне з кількох причин.
По-перше, воно зменшує проникнення кисню до нижніх шарів звалища, повних метану. Відповідно, зменшується ризик виникнення пожеж.
По-друге, після пересипання легке сміття не розлітатиметься за вітром та не вкриватиме всю прилеглу територію.
По-третє, зникає сморід — неодмінний супутник гниття органічних відходів.
По-четверте, вкрита шаром ґрунту гора сміття позбудеться строкатого забарвлення і не так впадатиме в очі полтавцям та гостям міста, які дотепер змушені були її спостерігати з Білої Альтанки.
До робіт підійшли по-господарському. Звалище поділено на три ділянки. Найбільшу вже пересипали — це 80% від загальної площі полігону (17,4 га). Тому сміття поки що складають на дві менших. Потім пересиплять і їх.
Землю на звалище привозять ту, яка залишається після ремонту доріг чи будівництва. Потім купи ґрунту розгортають бульдозером. Це, до речі, новий 17-тонний XCMG TY 160 — його придбали цього року в рамках стратегії відродження автопарку комунальних підприємств.
Всі роботи відбуваються за рахунок КАТП-1628. Внутрішні ресурси для цього з’явилися в результаті фінансового оздоровлення підприємства, розпочатого майже рік тому.
Команда Олександра Удовіченка діє.
Денис КОМПАНІЄЦЬ