Сьогодні в міськраді робоча група схвалила концепцію та затвердила перелік функцій, які будуть в сервісі Poltava Smart City. Далі розпочнеться розробка технічного завдання для програмістів
24 липня в міській раді представили старт проекту Poltava Smart City — ядро, яке має об’єднати всі електронні сервіси міста. Якщо система запрацює, то за допомогою додатку на смартфоні можна буде дізнатися про час прибуття автобуса, записатися на прийом до лікаря, поскаржитися на розбитий асфальт у дворі, записати дитину у дитсадок.
З ідеєю створення такої системи до влади Полтави звернулася громадська організація «Інститут аналітики та адвокації». Планують створити мобільний додаток і web-версію Poltava Smart City. З кожною новою версією до платформи будуть додаватися нові функції.
Керівник «Інституту аналітики та адвокації» Юрій Ромашко говорить, що на цьому функції Poltava Smart City не обмежуються. До платформи можна буде додавати інші сервіси. Потенційно можуть бути створені: телемедицина, система моніторингу якості доріг, система управління ресурсами закладів освіти.
Після ухвалення концепції будуть писати техзавдання для програмістів. Юрій Ромашко говорить, що платформу будуть створювати люди, які розробляли е-Health та ProZorro. Додаток буде готовий до кінця року. На початку 2020 року його протестують. В планах — видати робочу версію влітку 2020 року.
За створення Poltava Smart City нідерландський фонд заплатить «Інституту аналітики та адвокації» два мільйони гривень. Юрій Ромашко говорить, що цих коштів вистачить для першої версії, а далі будуть шукати спонсорів.
Крім додатка міськраді потрібно закупити техніку і найняти нових працівників. На це вже витратять бюджетні кошти.
Ідея Poltava Smart City — об’єднати в собі такі сервіси, як EasyWay, e-Health, iGov, ProZorro, електронний щоденник та інше. Мета — щоби у полтавця замість 10 додатків, які пов’язані із інфраструктурою міста, був один. З одного боку — це чудовий проект, щоб не заплутатися в різних сервісах. З іншої — це може стати монстром, зшитим із різних частин, яким ніхто не буде користуватися.
Для чого потрібна Карта проблем міста, якщо можна відправити повідомлення в службу 1580 через Telegram? Чи можна придумати зручніший транспортний сервіс ніж EasyWay? Для чого туристу користуватися додатком, якщо уже є Google-карта? Для чого заново придумувати велосипед?
Poltava Smart City повинна змінити не тільки систему комунікації людей з владою, а і систему прийняття рішень. Владі потрібно буде навчитися планувати свою роботу так, щоби приймати заяви від людей і не залишати їх на полиці. Для цього потрібно буде перебудувати роботу усіх управлінь та змінити або взагалі повністю переписати багато міських програм.
Детально про плюси й мінуси представленої концепції й технічний розбір Poltava Smart City читайте у нашій наступній публікації.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»