Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтаві затвердили концепцію електронної системи Poltava Smart City


Вісті з Полтави - У Полтаві затвердили концепцію електронної системи Poltava Smart City

Сьогодні в міськраді робоча група схвалила концепцію та затвердила перелік функцій, які будуть в сервісі Poltava Smart City. Далі розпочнеться розробка технічного завдання для програмістів


24 липня в міській раді представили старт проекту Poltava Smart City — ядро, яке має об’єднати всі електронні сервіси міста. Якщо система запрацює, то за допомогою додатку на смартфоні можна буде дізнатися про час прибуття автобуса, записатися на прийом до лікаря, поскаржитися на розбитий асфальт у дворі, записати дитину у дитсадок.



З ідеєю створення такої системи до влади Полтави звернулася громадська організація «Інститут аналітики та адвокації». Планують створити мобільний додаток і web-версію Poltava Smart City. З кожною новою версією до платформи будуть додаватися нові функції.



Версія 1.0





Кабінет полтавця — призначений для взаємодії жителів міста з органами влади. Онлайн-послуги інформації, участь в ухваленні рішень.
Карта проблем міста — система призначена для прийому і обробки повідомлень (звернення, скарга, заявка тощо) щодо проблем міста у сфері ЖКГ. Через смартфон можна залишити повідомлення про ту чи іншу проблему: розбитий асфальт, зруйновану зупинку, занедбаний газон, прорив каналізації тощо. Мешканці міста зможуть простежити історію своєї скарги та переглянути скарги інших мешканців.
Транспорт GPS (онлайн-карта громадського транспорту) — призначена для надання актуальної інформації про транспорт.
Новини та події — основні новини та події міста в одному додатку та веб-порталі.
Електронна черга в садочок — можливість подачі або відхилення запрошення до садочка. Підбір садочка за місцем реєстрації.
Електронна петиція — призначена для публікації колективної ініціативи та можливість проголосувати за неї для розгляду органами місцевого самоврядування.
Опитування — відправлення пропозицій, що стосуються розвитку міста.
Мобільний туристичний сервіс — доступ туристів та жителів до інформації про визначні пам’ятки міста, готелі, кафе, ресторани задля планування туристичного маршруту.
Міські сповіщення — надходження push-сповіщень жителям про важливі події міста або про небезпечні ситуації з певного району міста.
Звернення до влади — дозволяє громадянам подати електронне звернення до органів місцевого самоврядування.

Версія 2.0





Електронна медична картка — єдина база зберігання всієї інформації про пацієнта: реєстраційні дані, результати оглядів лікаря, антропометричні виміри, лабораторні обстеження та різноманітні графічні дані (УЗД, рентген тощо).
Електронний щоденник учня — вміщує все шкільне та позашкільне життя: оцінки, плани роботи, контроль батьків, спілкування та статистичну звітність для адміністрації навчального закладу. Спеціальне програмне забезпечення дає можливість вивчати будь-який шкільний предмет.
Бюджет участі — житель міста зможе подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь в конкурсі, перемогти в голосуванні й спостерігати за тим, як його проект реалізовують.
Електронні закупівлі — призначені для моніторингу закупівель в Полтаві.

Версія 3.0





Розрахунковий центр (комунальні послуги) — оплата за житлово-комунальні та інші послуги, внесення показань засобів обліку.
Адміністративні послуги — надання державних послуг жителям та бізнесу онлайн.
Електронний квиток — система призначена для оплати й контролю оплати проїзду через смартфон.
Вакансії міста — інструмент, в якому мешканці можуть ознайомитись з відкритими вакансіями в місті від влади та бізнесу.

Наступні версії



Керівник «Інституту аналітики та адвокації» Юрій Ромашко говорить, що на цьому функції Poltava Smart City не обмежуються. До платформи можна буде додавати інші сервіси. Потенційно можуть бути створені: телемедицина, система моніторингу якості доріг, система управління ресурсами закладів освіти.



Терміни



Після ухвалення концепції будуть писати техзавдання для програмістів. Юрій Ромашко говорить, що платформу будуть створювати люди, які розробляли е-Health та ProZorro. Додаток буде готовий до кінця року. На початку 2020 року його протестують. В планах — видати робочу версію влітку 2020 року.




Етапи впровадження Poltava Smart City версії 1.0

За створення Poltava Smart City нідерландський фонд заплатить «Інституту аналітики та адвокації» два мільйони гривень. Юрій Ромашко говорить, що цих коштів вистачить для першої версії, а далі будуть шукати спонсорів.



Крім додатка міськраді потрібно закупити техніку і найняти нових працівників. На це вже витратять бюджетні кошти.



Проблема



Ідея Poltava Smart City — об’єднати в собі такі сервіси, як EasyWay, e-Health, iGov, ProZorro, електронний щоденник та інше. Мета — щоби у полтавця замість 10 додатків, які пов’язані із інфраструктурою міста, був один. З одного боку — це чудовий проект, щоб не заплутатися в різних сервісах. З іншої — це може стати монстром, зшитим із різних частин, яким ніхто не буде користуватися.



Для чого потрібна Карта проблем міста, якщо можна відправити повідомлення в службу 1580 через Telegram? Чи можна придумати зручніший транспортний сервіс ніж EasyWay? Для чого туристу користуватися додатком, якщо уже є Google-карта? Для чого заново придумувати велосипед?




Засідання робочої групи 4 листопада

Poltava Smart City повинна змінити не тільки систему комунікації людей з владою, а і систему прийняття рішень. Владі потрібно буде навчитися планувати свою роботу так, щоби приймати заяви від людей і не залишати їх на полиці. Для цього потрібно буде перебудувати роботу усіх управлінь та змінити або взагалі повністю переписати багато міських програм.



Детально про плюси й мінуси представленої концепції й технічний розбір Poltava Smart City читайте у нашій наступній публікації.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?