Канатна дорога між парком «Перемога» і Білою альтанкою з’явиться, якщо буде чіткий проект та інвестор. Але поки місцеві мешканці виступають проти такої перспективи
На засіданні містобудівної депутатської комісії Полтавської міськради депутат Олег Бєлоножко запропонував розглянути можливість побудови канатної дороги між Білою альтанкою та парком «Перемога». На його думку, депутати сильно занурились у вирішення нагальних проблем (а депутат перед цим ініціював розгляд проблеми аварійних колекторів), тоді як Полтава не має туристичної родзинки. Олег Бєлоножко повідомив, що аналогічні світові проекти канатної дороги коштують $2 млн за кілометр. Однак відстань у Полтаві між двома пагорбами не критично довга, тому і вартість проекту може бути помірною. Також він розуміє, що реалізація проекту може відбутися із залученням інвестора.
Присутні погодились із тим, що пропозиція є цікавою, але її потрібно глибоко вивчити на рівні профільних управлінь та КУ «Інститут розвитку міста». За це і проголосували.
Директор «Інституту розвитку міста» Юрій Левченко повідомив, що ніхто із депутатів до нього з цього приводу не звертався. Хоча ця комунальна установа вже розглядала такий проект і провела відповідне опитування полтавців. За його словами, проект отримав негативні відгуки, тому був вилучений із загального переліку. Однак Юрій Левченко готовий розглянути проект канатної дороги повторно, який можна було б запропонувати інвестору:
— Кожен інвестор з самого початку має побачити терміни окупності проекту. Якщо «канатка» буде муніципальною, то через скільки років він поверне інвестиції: 20-30 років? Потрібно й вирахувати вартість поїздки. Наприклад, у Харківському міському парку є канатна дорога, вартість в один бік складає 30 грн. Чи готові полтавці сплачувати таку суму за поїздку? А поки ми з більшою цікавістю ставимось до пропозиції наших німецьких партнерів — організувати велосипедний рух з Подолу в центр міста.
Можна погодитись із аргументами Юрія Левченка, а також додати свої, звичайно, суб’єктивні.
На цій же депутатській комісії заступник міського голови Олексій Чепурко повідомив, що місто має багато проектів різноманітних об’єктів, однак для безпосереднього втілення їх у життя у влади не вистачає коштів. Наприклад, він згадав проект реконструкції парку Незалежності, Корпусного парку та парку «Перемога».
Міська влада справно сплачує за виконання цих проектів, а потім констатує, що бюджет не має коштів на їх реалізацію. Або є варіант, коли самі проекти оголошуються «криворукими» і взагалі відмовляються від них. Наприклад, так сталося із реконструкцією парків та скверів, де на вітер влада викинула 760 тис. грн.
Навіть якщо «Інститут розвитку міста» та управління почнуть працювати над проектом канатної дороги та замовляти проектну документацію, то на цьому етапі проект, власне, може і завершитись (хіба що відродитись у формі «надцятого» коригування).
Тому порадимо депутатам більш дієво контролювати виконання приземлених проектів (наприклад, із «Бюджету участі»), а вже потім обраховувати можливість побудови, скажемо умовно, гіперлупу.
Запропонуємо це запитання і читачам «Полтавщини».
UPD. Олег Бєлоножко доповнив, що проект ініціювали його виборці, а не він особисто. По-друге, Юрій Левченко згадує про інший проект підйомника із Подолу на Білу Альтанку. А проект сполучення двох пагорбів був виготовлений ще за часів Лева Вайнгорта і він є у проектному інституті. Про це йому повідомив співробітник Інституту Вадім Вадімов. Тому нащадки мають змогу реалізувати цей проект.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»